fbpx

Jak vybrat účinný dezinfekční gel

Výběr dezinfekčního gelu účinného proti koronavirům

S výskytem Covid-19 po celém světě vydala Světová zdravotnická organizace soubor opatření a doporučení k prevenci infekce.

Nejdůležitější jsou: používání roušek, udržování sociálního odstupu a – což je nejdůležitější – časté mytí rukou vodou a mýdlem po dobu alespoň 20 sekund.

Bez zařízení na mytí rukou na každém rohu se zvýšil nákup dezinfekční gel rukou. Každý chce mít nádobku s gelem a v případě potřeby si ruce dezinfikovat.

Strach z nákazy tímto virem vedl k nutkavému nákupu tohoto typu výrobku, aniž by se vědělo, jaké minimální vlastnosti jsou nezbytné pro to, aby byl výrobek účinný proti koronaviru.

V tomto článku se dozvíte, jaké jsou rozdíly mezi dezinfekčními prostředky na ruce, mezi těmi, které ničí bakterie, a těmi, které likvidují viry, proč by měly obsahovat vysoké množství etanolu a kde sehnat dokonalé dezinfekční prostředky.

Na co bych měl brát ohled při výběru dezinfekčního gelu na ruce?

Co bych měl zvážit při výběru dezinfekčního gelu na ruce?

Při výběru dezinfekčního gelu na ruce, který je účinný a chrání vás, když nemůžete provádět tradiční mytí, je třeba zvážit několik vlastností.

Výrobci dezinfekčního gelu na ruce musí na nálepce na obalu uvést registrační číslo společnosti v Agentuře pro hodnocení léčiv a zdravotnických prostředků, která je subjektem spadajícím pod Ministerstvo zdravotnictví.

Projde-li kontrolou agentury, je to důkazem, že splnil i podmínky ministerstva zdravotnictví pro uvádění zdravotnických výrobků na trh.

Kromě toho musí být na štítku uvedeno, zda výrobek splňuje normu UNE EN 14476, která uvádí, že výrobek odstraňuje viry z rukou. Pokud ji nenajdete, výrobek není vhodný pro použití proti koronavirům.

Přestože jsou tyto dezinfekční prostředky na ruce účinné a vědecky ověřené, způsobují kvůli vysokému obsahu alkoholu vysušení nebo podráždění pokožky.

Proti této sekundární reakci se doporučuje používat hydratační krém před spaním, dokud se ruce nezotaví.

Nezapomeňte, že aby byl dezinfekční gel na ruce účinný proti Covid-19, je důležité, aby obsahoval více než 70 % etanolu.

Navzdory vysoké poptávce po dezinfekčních prostředcích na ruce uprostřed této mimořádné situace se spravedlivé ceny pohybují od 3 ¤ do 5 ¤ za 100 ml lahvičku.

Rozdíly mezi virucidním a baktericidním dezinfekčním prostředkem na ruce

Rozdíly mezi virucidním a baktericidním dezinfekčním prostředkem na ruce

Dezinfekční gely na ruce byly vytvořeny s cílem odstranit většinu nebo všechny bakterie, které se usazují na rukou při dotyku jakéhokoli předmětu, zabránit jejich šíření na další předměty a předcházet nemocem nebo stavům způsobeným bakteriemi.

V případě vysoce nakažlivého viru, jako je Covid-19, je důležitémít k dispozici účinný dezinfekční gel na ruce se skutečnou schopností virus zničit.

Gel na ruce, který obsahuje 70 % alkoholu, působí proti virům, bakteriím a plísním. Pokud obsahuje méně než toto množství, zabíjí pouze některé typy bakterií nebo snižuje jejich růst.

Kromě toho, že obsahuje vysoké procento alkoholu, je nezbytné, aby to byl etylalkohol.

Ethylalkohol je nejsilnější alkohol a má největší schopnost ničit viry a bakterie.

Význam etanolu jako složky dezinfekčního gelu na ruce

Význam etanolu jako složky dezinfekčního gelu na ruce

Nejlepší metodou prevence šíření Covid-19 – nebo jakéhokoli jiného viru – je časté mytí rukou po dobu 20 sekund mýdlem.

Je však možné, že v koupelnách nenajdete mýdlo, které by bylo účinné při odstraňování virů.

Agentury, jako je Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí a Světová zdravotnická organizace, vyzývají k řešení tohoto problému, aby lidé používali dezinfekční gely na ruce se 70 % etylalkoholu.

Zdůrazňují také, že jsou málo účinné při odstraňování virů, když jsou ruce špinavé nebo mastné, protože vytvářejí film, který nelze odstranit.

V dezinfekčních prostředcích na ruce, které vyrábějí různé společnosti, se jako hlavní složky v 95 % případů používají ethylalkohol, benzalkoniumchlorid a isopropylalkohol.

Existují volně prodejné dezinfekční prostředky na ruce a dezinfekční prostředky na předpis, v závislosti na složkách, ze kterých jsou vyrobeny.

Vzhledem k současné zdravotní situaci se potravinářské a lékové agentury ve všech zemích snaží zajistit, aby všechny dezinfekční prostředky na ruce byly bezpečné a účinné při likvidaci virů.

Vzhledem k nedostatku dezinfekčních prostředků na ruce kolují tisíce receptů, jak je vyrobit, ale ne vždy jsou tou nejlepší alternativou, zejména pokud nedodržujete oficiální pokyny.

Pokud se chystáte vyrobit dezinfekční prostředek doma, je důležité přidat 99% alkohol, abyste zajistili snížení nebo odstranění virů a bakterií.

Jako doplněk k tomuto opatření je důležité nechat boty před domem, když se vracíte z ulice, mýt si ruce mýdlem a vodou po dobu 20 minut, nedotýkat se obličeje, když jste na ulici, a při kašli se zakrýt vnitřní stranou lokte.

Dezinfekční gel na ruce do vaší domácnosti

Dezinfekční gel na ruce do vaší domácnosti

V internetovém obchodě Monouso nabízíme užitečné produkty pro vaši domácnost, restauraci nebo gastronomii, ale vždy se zaměřujeme na to, abychom našli to, co vám přinese největší užitek.

Z tohoto důvodu jsme rozšířili naši sekci Hygienické výrobky o hydroalkoholový dezinfekční gel na ruce v různých provedeních, abyste si mohli při péči o ruce čistit ruce a eliminovat viry.

Kromě toho, že je účinným prostředkem na dezinfekci rukou schopným odstranit více než 90 % virů, obsahuje panthenol, který chrání ruce před vysušením způsobeným vysokým obsahem alkoholu.

Přidejte produkty, které si přejete zakoupit, do nákupního košíku, potvrďte objednávku a do 48 hodin vámbudou odeslány na nejvhodnější adresu.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.