fbpx

Digitální jídelní lístek v restauraci: vše, co potřebujete k digitálnímu jídelnímu lístku v restauraci.

Vše, co potřebujete k digitálnímu menu restaurace

S integrací technologií do každodenních činností nezůstalo pohostinství pozadu a začalo prosazovat inovativní řešení ve svých službách, z nichž jedno z nejvýznamnějších je: digitální jídelní lístek v restauraci.

Používání digitálního jídelního lístku v restauracích a dalších pohostinských podnicích je koncipováno jako zlepšení řízení služeb zákazníkům. Pouhým naskenováním QR kódu nebo vstupem na webové stránky restaurace je možné provést mnoho úkonů: přístup k jídelnímu lístku a objednání, přivolání číšníka nebo jen převzetí objednávky.

Pokračujte ve čtení o tom, co potřebujete k digitálnímu jídelnímu lístku v restauraci, zde najdete několik stránek, na kterých si můžete navrhnout vlastní digitální jídelní lístek, a klíče k tomu, jak implementovat QR kód v restauracích.

Virtuální menu restaurace

Carta de restaurante virtual

Jídelní lístek je prvek, který v restauraci nesmí chybět. V opačném případě by bylo pro zákazníky obtížné objednat si jídla a nápoje, které podáváte.

Tvorba fyzického jídelního lístku restaurace vyžaduje čas a pozornost věnovanou každému detailu, aby obsah a prezentace byly co nejlepší.

Dalším důležitým aspektem je, že fyzické jídelní lístky přinášejí restauraci náklady na tisk a vazbu.

S nástupem digitalizace začaly restaurace a další pohostinské podniky zavádět levnější a univerzálnější nástroj: digitální jídelní lístek.

Díky digitálnímu jídelnímu lístku mají zákazníci k němu přístup přímo v podniku nebo kdekoli jinde, a to prostřednictvím webových stránek restaurace nebo aplikací pro čtení QR kódů.

Pokud nevíte, jak vytvořit jídelní lístek restaurace, na internetu snadno najdete webové stránky s předpřipravenými šablonami, které jsou připraveny k přidání obsahu jídelního lístku a jeho přizpůsobení barvami nebo typem písma, které charakterizují image vašeho podniku.

Později se zmíníme o některých z těch nejuniverzálnějších, ale ještě předtím vám přinášíme několik tipů, které vám usnadní a urychlí tvorbu digitálního dopisu.

Digitální dopis s několika listy

Pokud má digitální jídelní lístek vaší restaurace více než jeden list, navrhněte každý list zvlášť a sjednoťte je do jednoho souboru PDF.

Díky tomuto formátu nebudou zákazníci omylem upravovat obsah nabídky a budou si ji moci prohlížet stránku po stránce ze svého mobilního zařízení.

Většina programů pro úpravu obrázků a textových procesorů dnes nabízí možnost uložit soubor jako PDF, takže nemusíte provádět žádné další kroky.

Aktualizace digitálního menu restaurace

Pokud v restauraci používáte fyzický jídelní lístek, je aktualizace příslušných údajů, jako jsou ceny nebo pokrmy, utrpením. Nehledě na to, že to podniku přinese další výdaje.

Místo toho můžete upravovat digitální jídelní lístek své restaurace, což vám ušetří čas i peníze. Stačí provést změny v původním designu digitálního menu a umožnit, aby byla nová verze viditelná pro zákazníky.

Další možností je navrhnout vedlejší jídelní lístky, které kromě hlavního jídelního lístku restaurace odkazují na pokrmy jednotlivých ročních období. To zaručuje úsporu času, protože není nutné čas od času provádět změny.

Zveřejněte svůj digitální jídelní lístek v restauraci

Toto je jeden z nejdůležitějších bodů digitální charty, který byste měli definovat předem, abyste později nemuseli improvizovat.

Virtuální jídelní lístek restaurace umožňuje zákazníkům přístup k němu prostřednictvím různých platforem, například můžete umístit digitální jídelní lístek restaurace na své webové stránky a na všechny své sociální sítě. Můžete je také posílat v e-mailových marketingových kampaních nebo prostřednictvím platforem pro zasílání zpráv, jako je WhatsApp nebo Telegram.

Zákazníci tak nebudou mít žádné potíže s tím, aby se dozvěděli, jaké produkty v provozovně podáváte, a mohli si je objednat.

Jak vytvořit jídelní lístek v restauraci

Cómo crear la carta de un restaurante

Pokud nemáte žádný nápad, jak vytvořit jídelní lístek pro virtuální restauraci, existuje několik webových stránek, které vám mohou velmi pomoci.

Každý z těchto webů má nástroje, které vám usnadní přizpůsobení jídelního lístku, od formátů nebo programů pro vytvoření online jídelního lístku restaurace.

Nejlepší je, že tyto stránky mají možnost vytvořit kód QR. Díky této možnosti budou mít zákazníci přístup k vašemu menu pouze pomocí fotoaparátu mobilního telefonu.

Horecarta.com

Tento web nabízí bezplatnou službu pro vytvoření virtuálního jídelního lístku restaurace.

Kromě toho, že se jedná o jednoduchou platformu pro návrh jídelního lístku vaší restaurace, umožňuje generovat QR kódy, ve kterých mohou být zobrazeny.

Pokud potřebujete na poslední chvíli provést nějaké změny nebo se jídelní lístek vaší restaurace změnil kvůli sezóně, můžete jej bez problémů upravit.

Página web: https://horecarta.com/

Bakarta

Tato platforma vytvořená ve Španělsku je zdarma a pro zahájení tvorby digitálního menu se stačí přihlásit jako uživatel.

Na této stránce můžete kromě názvu pokrmu a jeho popisu přidat i obrázky, aby si zákazník mohl vizuálně představit, co si chce objednat.

Aby stránka vygenerovala QR kód s nabídkou, musíte uvést adresu URL, na které se zobrazí zákazníkovi a bude mít přístup k nabídce.

Dirección web: https://bakarta.com/

Uqr.me

Tato cloudová aplikace má několik nástrojů, ale není zdarma. Jeho členství stojí přibližně 5 eur měsíčně.

Na rozdíl od ostatních stránek tato nevyžaduje ruční zadávání údajů. K vygenerování QR kódu stačí nahrát soubor obsahující všechny informace ve formátu PDF.

Jakmile jednou vytvoříte QR kód spojený s vaším digitálním menu, bude vám vždy přiřazen a nebudete muset vytvářet další. Tato aplikace také umožňuje přizpůsobit kód QR.

Página: https://uqr.me/qr-code-generator/

Emenuk.es

Tato stránka je placená, ale je ideální, pokud nemáte čas vytvářet digitální menu restaurace.

Stačí přiložit fyzický dopis k platformě a tým Emenuk jej digitalizuje a vygeneruje QR kód, pomocí kterého se k němu zákazníci dostanou.

Chcete-li se dozvědět sazby, musíte vstoupit na webové stránky a požádat o informace prostřednictvím velmi jednoduchého formuláře.

Web: https://emenuk.es/

Menupop

Menupop je další web pro vytvoření digitálního menu vaší restaurace, který můžete používat v bezplatné nebo prémiové verzi.

V bezplatné verzi si můžete vybrat formát pro vytvoření nabídky a přizpůsobit kategorie a produkty. Vygeneruje také kód QR pro přístup k souboru.

Pokud jde o placenou verzi, má výše uvedené funkce, ale vyniká tím, že má možnost, aby zákazníci zadávali objednávky prostřednictvím stejné platformy, a to po dobu, kdy jsou ve vašem podniku.

Upozorňujeme, že měsíční poplatek za tuto aplikaci činí 29 €.

Sitio: https://emenuk.es/

Použití QR kódu v restauracích

Uso del código QR en restaurantes

Používání QR kódů v restauracích je na vzestupu již několik let a je zde i nadále, zejména v době, kterou známe jako “nový normál”.

Jednoduchým naskenováním QR kódu si mohou strávníci prohlédnout nabídku jídel, aniž by museli kontaktovat obsluhu.

Pokud ji umístíte na webové stránky restaurace, zákazníci si ji mohou doma naskenovat a objednat si službu rozvozu.

Pokud je váš digitální jídelní lístek interaktivní, mohou si zákazníci objednávat ze svého místa a vy tak ještě více omezíte kontakt mezi číšníky a strávníky.

Aplikace pro čtení QR

Aplicaciones para leer QR

V mobilních obchodech je k dispozici nespočet aplikací pro čtení QR kódů, ale vždy byste měli stahovat bezpečné a správně fungující možnosti.

Při této příležitosti vám představíme tři nejlepší aplikace pro čtení QR kódů, které můžete vyzkoušet s kódem vaší restaurace a doporučit je svým zákazníkům.

Některé mobilní telefony již mají čtečku QR kódů zabudovanou ve fotoaparátu, zkuste, zda to váš telefon umožňuje. Pokud ne, zde je několik aplikací, které vám pomohou tento problém vyřešit.

QR Droid Code Scanner

První z nich je QR Droid Code Scanner, čtečka kódů s nástroji, které tento proces usnadňují.

Tato aplikace dokáže číst kódy QR pomocí zadní a přední kamery. Čte nejen kódy, ale také jejich adresy URL.

Pokud je v restauraci slabé osvětlení a fotoaparát nemůže zaostřit na QR kód, stačí zapnout blesk.

Pokud nechcete přijít o digitální nabídku, můžete ji uložit jako exportovatelný soubor.

Neo Reader QR & Barcode Scanner

Další možností je aplikace Neo Reader QR & Barcode Scanner, univerzální aplikace pro jakýkoli operační systém, která klade důraz na bezpečnost vašich zařízení.

Automaticky rozpozná kódy QR, aniž byste na ně museli pečlivě zaostřovat, a dokáže je přečíst předním i zadním fotoaparátem.

Z hlediska bezpečnosti vás vždy požádá o potvrzení, zda se chcete přihlásit na webové stránky, na které odkazuje, a uloží je do historie.

Má bezplatnou verzi, ve které se zobrazují reklamy, a prémiovou verzi, kterou si můžete zakoupit za pouhých 99 centů.

Zapper

Zapper je bezplatná aplikace dostupná pro zařízení se systémem Android a iOS.

Ačkoli je její hlavní funkcí čtení QR kódů, umožňuje tato aplikace provádět platby v rekordně krátkém čase.

Díky své všestrannosti je široce používán a doporučován uživateli z různých zemí.

Monouso: Obchod, který vaše restaurace potřebuje

Monouso: La tienda que tu restaurante necesita

Dobré řízení služeb – s využitím digitálního jídelního lístku – není úplné, pokud nemáte kvalitní produkty.

V našem internetovém obchodě Monouso najdete řadu produktů pro hotelnictví a gastronomii, které zvýší hodnotu vámi nabízených služeb.

Sklenice, talíře, příbory, hrnky, džbány, tácy a nádoby na jídlo s sebou – to jsou některé z produktů, které najdete v našem katalogu.

Jsou vyrobeny z jednorázových, opakovaně použitelných a biologicky rozložitelných materiálů, takže si můžete vybrat ty, které nejlépe vyhovují vašemu stylu podnikání.

Navštivte nás a nechte se překvapit množstvím možností, materiálů a cen v našem internetovém obchodě.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.