fbpx

8 triků, jak využít gastronomický neuromarketing ve vaší restauraci

8 tipů, jak využít gastronomický neuromarketing ve vaší restauraci

Gastronomický neuromarketing je soubor nástrojů a strategií použitelných ve službách vaší restaurace, jehož cílem je upřednostnit stávající a potenciální strávníky. Tento typ marketingu pro restaurace umožňuje rozpoznat, jací jsou zákazníci, které obsluhujete, a zaměřit se na ně.

Čtěte dál a objevte 8 nejúčinnějších triků, jak úspěšně využít gastronomický neuromarketing ve vašem podnikání.

Gastronomický neuromarketing Co je to?

Gastronomický neuromarketing Co je to?

Gastronomický neuromarketing je oblast gastronomického marketingu založená na procesu výběru restaurace a jídla, které budou konzumovat. Po jeho prostudování jsou získány výsledky, které usnadňují návrh spotřebitelských profilů pro použití marketingových strategií, které vám mohou pomoci zlepšit přilákání nových zákazníků.

Prostřednictvím neuromarketingu restaurace se mimo jiné vyhodnocují aspekty, jako jsou nejprodávanější pokrmy, chutě, prezentace, a identifikují se příležitosti ke zlepšení, aby bylo možné jít dál.

Níže uvádíme 8 gastronomických neuromarketingových strategií, které pomohou zvýšit účinnost vašich marketingových aktivit v digitálním i offline prostředí.

Základní strategie pro sestavení jídelního lístku vaší restaurace

Základní strategie pro sestavení jídelního lístku vaší restaurace

Jídelní lístek je jedním z prvních kontaktů strávníka s podnikem, proto ho ve svých strategiích nenechávejte stranou. Důležité je aplikovat neuromarketing v každém prvku vaší restaurace a maximálně využít každý prostor a kanál vašeho podniku.

Věděli jste, že můžete sestavit jídelní lístek své restaurace pomocí neuromarketingu? Zde je několik tipů, které můžete uplatnit v praxi.

V první řadě je třeba být opatrný při stanovování cen jednotlivých pokrmů. Je chybou řadit jídelní lístek podle ceny, tedy od nejlevnějšího po nejdražší. To způsobí, že lidé budou kupovat nejlevnější možnosti, a ne to, co chtějí spotřebovávat. Seřaďte je podle svého uvážení, ale ne podle ceny.

Dalším důležitým aspektem je, že zákazníci chtějí mít o každém pokrmu více informací, takže umístění stručného a šokujícího popisu každého pokrmu je bude motivovat k jeho objednání. Nezapomeňte na poutavý jídelní lístek s obrázky nebo designem podle stylu vaší restaurace. Výhledem zaujmete strávníky a motivujete je ke konzumaci.

Gastronomický neuromarketing nad rámec jídelního lístku

Gastronomický neuromarketing nad rámec jídelního lístku

Gastronomický neuromarketing je nejlepší alternativou pro zlepšení vlivu vašeho podnikání. Jak jistě tušíte, nevztahuje se pouze na jídelní lístek vaší restaurace.

Všimněte si těchto gastronomických neuromarketingových triků a toho, jak mohou ovlivnit služby vaší restaurace, abyste je mohli uplatnit ve své restauraci.

Význam přesvědčivého psaní

Přesvědčivé psaní v rámci neuromarketingu je důležité pro vyvolání pocitů a emocí u zákazníků při čtení jídelního lístku vaší restaurace. Když použijete slova, která popisují chutě a vůně jednotlivých pokrmů, zákazníci si je představí a budou zvědaví, zda je ochutnají.

Dobrým nápadem je napsat krátký příběh o několika řádcích, který vysvětlí, jaký pocit zažije váš zákazník po prvním soustu vašeho pokrmu.

Využijte označení původu svých výrobků

Pro strávníky je označení původu na výrobcích synonymem kvalitních, čerstvých a přírodních potravin.

Informujte v jídelním lístku o jednotlivých složkách, ze kterých se skládá každý pokrm. Pokud má některý z nich označení původu, využijte ho! Vaši zákazníci budou vědět, že jsou v restauraci, která bere věci vážně.

Upozorněte na to, co chcete, aby viděli.

Doporučujeme, abyste nabídku strukturovali tak, aby vedla zákazníky k obsahu, který chcete, aby viděli. Využijte místa, která jsou v jídelním lístku nejčastěji vidět jako první, k umístění nejžádanějších jídel a nápojů, stejně jako specialit nebo návrhů dne.

“Horké zóny” jsou začátky a konce jednotlivých částí jídelního lístku restaurace.

Neuromarketing a příděly

Další neuromarketingovou strategií je umístění různých velikostí porcí do jídelního lístku restaurace. Díky velké, střední a malé porci mají zákazníci více možností, jak si objednat v závislosti na své nákupní kapacitě a množství hladu.

Obvykle si vybírají střední porce, protože jsou ekonomičtější, aniž by věděli, jakou porci si objednali. Zároveň jsou výnosnější než ostatní.

Profesionální snímky

V jídelním lístku restaurace používejte profesionální obrázky, které zdůrazňují kvalitu nabízených pokrmů. Ujistěte se, že fotografie zachycují každý detail, texturu a barvu pokrmu. V gastronomickém neuromarketingu mají obrázky zásadní význam pro přesvědčení strávníků.

Nejlepší je, že můžete přidat fotografie pokrmů na fyzický jídelní lístek i na webové stránky, aby si je každý mohl prohlédnout a měl větší šanci zaujmout.

Dávejte si pozor, jak se díváte na nabídku

Na základě předchozích studií gastronomického neuromarketingu věnují zákazníci větší pozornost určitým oblastem jídelního lístku, jak jsme již zmínili. Například levý horní roh a pravý dolní roh přitahují největší pozornost.

Na základě předchozích studií gastronomického neuromarketingu věnují zákazníci větší pozornost určitým oblastem jídelního lístku, jak jsme již zmínili. Například levý horní roh a pravý dolní roh přitahují největší pozornost.

Zapomeňte na beztížná menu

Váha jídelního lístku restaurace je důležitá, protože má mezi zákazníky význam. V neuromarketingu je důležité, aby nabídka restaurace měla mírnou váhu, nebyla těžká a nezvládnutelná.

Pokud je příliš lehká, lidé jí nepřikládají velký význam. Na druhou stranu, pokud není jeho hmotnost příliš vysoká, působí dojmem elegantní restaurace.

Dokonce i písmo přesvědčuje

Použité písmo je důležité pro vyvolání příznivé reakce strávníků. Pro slanou část se doporučují hranatá písma. V části s dezerty používejte zaoblená písma.

Pokud chcete nabídku zvýraznit, umístěte písmena textu kurzívou. V žádném případě nepoužívejte písma, která jsou špatně čitelná nebo neodpovídají stylu vaší restaurace.

Zvolte barvy, které dávají smysl

Barvy jsou také vynikajícím prvkem gastronomického neuromarketingu, který přenáší emoce na strávníky. Pokud jsou použity výrazné barvy, jako je červená, oranžová nebo žlutá, zvyšuje to chuť zákazníků. Naopak modrá barva má tendenci snižovat chuť k jídlu.

Pro vytvoření přirozené a zdravé atmosféry jsou vhodné zelené a hnědé odstíny.

Monouso: Produkty pro posílení gastronomického neuromarketingu

Monouso: Produkty pro posílení gastronomického neuromarketingu

Jedním z důvodů, proč se zákazníci rozhodnou objednat si ve vaší restauraci, je kvalita a styl jednotlivých prvků, včetně nádobí, obalů, ubrousků, uniforem číšníků, vše ovlivňuje jejich rozhodnutí.

V našem internetovém obchodě Monouso najdete katalog plný produktů pro catering a restaurace, jako je ta vaše. Najdete zde výrobky, jako jsou talíře, tácy, sklenice, nádoby a příbory, jejichž symbolem je kvalita a hospodárnost. Každý z našich výrobků si můžete vybrat v barvách, velikostech, tvarech a množstvích, které potřebujete, podle potřeb vaší provozovny.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.