fbpx

Jak vyrobit biologicky rozložitelné plastové sáčky

bolsas-de-plastico-biodegradables

chcete se naučit vyrábět vlastní biologicky rozložitelné plastové sáčky? V tom případě nás sledujte, protože vám poskytneme tipy, jak na to. Tímto způsobem budete moci vytvářet plasty, které se rozloží za mnohem kratší dobu a jsou šetrnější k planetě.

Biologicky rozložitelné plastové tašky: Jak se vyrábějí?

Především byste měli vědět, že bioplasty jsou plasty vyrobené z produktů přírodního nebo rostlinného původu, které se přeměňují na biologicky rozložitelné plasty. Cílem je, aby se v přírodě rychleji rozkládaly a zároveň méně poškozovaly životní prostředí.

Některé bioplasty se vyrábějí z obzvláště oblíbených surovin, jako jsou brambory, kukuřice a sója. Proto jsou jedněmi ze základních složek, na které se můžeme při výrobě biologicky rozložitelných plastových tašek spolehnout.

Je důležité si uvědomit, že existují různé možnosti v závislosti na jejich materiálu: papírové nebo dřevěné pytle, kraft, kartonová juta, nylon, hessian nebo hlavně bramborový a kukuřičný škrob. Všechny je lze vyrobit doma; je to proces, který lze provádět i s dětmi, abyste strávili nějaký čas s rodinou.

bio-bolsa

Složení

Existuje mnoho receptů, podle kterých si můžete doma vyrobit vlastní bioplast. Běžně se setkáte s tím, že kukuřičný škrob je jednou z hlavních surovin a potřebujete ho jako základ. Kromě jiných, jako je glycerin, ocet nebo voda.

Na všechny tyto ingredience potřebujete pouze nádobu a lžíci. Samozřejmě je lepší, když jsou nepřilnavé, aby se směs nepřichytila. Teď, když máte vše připraveno, začneme!

Kroky, které je třeba dodržet

Chcete-li si vyrobit vlastní biologicky rozložitelné plastové sáčky, postupujte podle následujících kroků:

  1. Vezměte si nádobu
  2. Přidejte 1 polévkovou lžíci kukuřičného škrobu
  3. Přidejte 4 lžíce vody a míchejte s kukuřičným škrobem, dokud se nerozpustí
  4. Přidejte 1 lžíci glycerinu, 1 lžíci octa a dobře promíchejte
  5. Připravenou směs za stálého míchání zahřívejte na mírném ohni
  6. Jakmile získáte husté těsto bez hrudek, stáhněte ho z ohně
  7. Těsto nechte oschnout na nepřilnavém povrchu nebo na potravinové fólii
  8. Když je těsto suché, jednoduše ho vytvarujte do sáčku – je důležité nečekat, až úplně vychladne, protože byste nemohli změnit tvar.
  9. Po vytvarování do sáčku jej nechte 2-3 dny dosušit

Takto probíhá proces výroby biologicky rozložitelných plastových tašek. Vidíte, že nepotřebujete téměř žádné přísady ani materiály, takže si můžete rychle začít vyrábět vlastní biologicky rozložitelné plastové sáčky doma, kdykoli je budete potřebovat.

Pokud se vám to nepodaří hned napoprvé, nebojte se a zkoušejte to dál! Mějte na paměti, že aby se jednalo o tašku, musíte jí dát tvar, takže získané těsto musí být dostatečně velké, aby splnilo svůj úkol.

Je to jednoduchý proces, ale může to chvíli trvat, takže to nevzdávejte, dříve nebo později se vám to určitě podaří. Můžete ji vyzkoušet i s jinými přísadami, jako je banán, brambora, pomeranč, mango, rajče atd. Možná máte doma nějaké ingredience, které můžete použít k vytvoření vlastních ekologických sáčků.

Kromě sáčků je k dispozici široká škála biologicky rozložitelných obalů. Jste připraveni přejít na biologicky rozložitelné obaly?

Jaké ingredience potřebujete k výrobě biologicky rozložitelných plastových sáčků?

Budete potřebovat kukuřičnou mouku, glycerin, ocet a vodu. Budete také potřebovat nádobu a lžíci.

Je obtížné vyrobit biologicky rozložitelné plastové tašky?

Je to jednoduchý a zábavný proces, který je ideální pro děti. Postupujte podle našeho průvodce krok za krokem a užijte si to.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.