fbpx

Kraftové papírové sáčky: výroba

Dnes si na blogu Monouso povídáme o kraftovém papíru a jeho výrobním procesu, je to opravdu zajímavé! Výsledkem celého tohoto procesu, který si ukážeme níže, jsou kraftové papírové tašky, které unesou větší hmotnost než plastové tašky a navíc jsou biologicky rozložitelné.

Dříve jsme hovořili o tom, jak a co dělat s kraftovými sáčky, ale v tomto příspěvku se budeme věnovat hlouběji výrobnímu procesu kraftového papírového sáčku.

¿Qué encontrarás en este artículo?

Kraft: recyklovatelný a ekologický

Kraftové papírové tašky jsou výsledkem velmi zajímavého výrobního procesu, jehož výsledkem je tento ekologický materiál. V dnešní době se setkáváme s mnoha kraftovými předměty a výrobky, jako jsou karty, jídelní lístky, brožury, tašky atd. Závazek k ochraně životního prostředí znamená, že se mnoho společností a jednotlivců věnuje tomuto typu materiálu, který je pro ně přidanou hodnotou.

Výrobní proces

Výrobní proces kraftového papíru je velmi zajímavý a nazývá se“vláknité rozvlákňování ” dřevní hmoty, při kterém se dřevo chemicky přeměňuje na dřevní hmotu.

Dřevo stromů se skládá z následujících strukturních složek: ligninu a celulózy. Během procesu se obě složky oddělují vařením dřevní štěpky za vzniku bílé buničiny ze sulfidu sodného a hydroxidu sodného.

Tím se obě složky rozbijí a zůstane pevná dřevní hmota a také jakási tmavá pasta. Následuje proces filtrování a praní, jehož výsledkem je čistý papír bez větších nečistot, i když je známo, že má drsný povrch. Není nijak ošetřeno, aby bylo běleno, a proto má charakteristickou barvu dřeva.

Nakonec je třeba poznamenat, že výraz“kraft” pochází z němčiny a znamená“odolnost”, takže není překvapivé, že jednou z výhod kraftových papírových tašek je jejich velká odolnost. V dnešní době je vysoce ceněna i jeho estetika a je hojně využíván v designových materiálech.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.