fbpx

Jednorázové rukavice: účinná ochrana rukou

Jednorázové rukavice se používají již mnoho let, především ve zdravotnictví. V průběhu let je do své pracovní doby zařadila i některá komerční výrobní odvětví. Aby byla zajištěna větší ochrana těch, kteří je používají.

V dnešní době se stále používají jednorázové rukavice, ale díky technologiím jich je velké množství. Co o těchto rukavicích víte? Které jsou pro vás nejvhodnější k použití? Dnes vám odpovíme na tyto a další otázky, které si možná kladete.

co jsou to jednorázové rukavice?

Jednorázové rukavice jsou oděv, který pomáhá chránit ruce před bakteriemi i chemikáliemi. Jsou určeny pouze k jednorázovému použití, což znamená, že po opotřebení je nelze znovu použít ani vyprat, ale je nutné je zlikvidovat

k čemu se používají jednorázové rukavice?

Především byste měli vědět, že se jedná o rukavice s nejúčinnější a nejbezpečnější ochranou rukou. Jsou vyrobeny tak, aby zabránily přímému kontaktu rukou s látkami, které mohou ovlivnit zdraví člověka. Záleží na tom, jakou práci člověk vykonává.

Pokud pracujete v nemocnici nebo laboratoři, používají se jednorázové rukavice, aby se zabránilo křížové kontaminaci. Při kontaktu s tělesnými tekutinami je riziko nákazy infekčními mikroorganismy latentní.

Totéž platí, pokud pracujete v chemickém průmyslu podobně, pokud pracujete v chemickém nebo potravinářském průmyslu, kde jste vystaveni kontaktu s kontaminujícími látkami kontakt s kontaminujícími látkami a činiteli. Nejúčinnější a nejbezpečnější způsob se chránit jednorázovými rukavicemi, které jsou pro tyto práce nezbytné.

Většina komerčních typů jednorázových rukavic

Jak jsme se právě zmínili, na trhu existuje několik typů jednorázových rukavic. Všechny plní stejnou funkci – chrání zdraví člověka, který je nosí. Proč je mezi těmito rukavicemi taková rozmanitost? Možná jste si někdy položili tuto otázku.

Nejde jen o obchodní soutěž. Je to také uspokojení potřeb těch, kteří pracují v odvětvích, která tento typ rukavic vyžadují. Nejčastěji používaným materiálem pro tento druh rukavic je latex

Ukázalo se však, že velké množství lidí to nesnese. Průmysl se proto snažil vyjít vstříc této potřebě a vznikly různé typy jednorázových rukavic. Níže si všimněte těch nejkomerčnějších.

Latexové rukavice

Díky svým vlastnostem a charakteristikám vynikají tyto jednorázové rukavice několika základními aspekty, jsou považovány za nejkomerčnější. Nejvýraznější vlastností latexových rukavic je jejich pružnost a pohodlí při používání

Jsou také vynikají také dobrou citlivostí a perfektně padnou do rukou, což je výhodné dokonale podporuje výkonnost při práci. Díky tomu se latexové rukavice latexové rukavice se staly nejpoužívanějšími rukavicemi ve zdravotnictví.

Jednorázové latexové rukavice jsou k dispozici v práškové a bezpraškové verzi, přičemž obě mají své výhody i nevýhody; negativní aspekt tohoto typu rukavic souvisí s alergiemi způsobenými latexovými částicemi.

Vinylové rukavice

Jednorázové vinylové rukavice mají kratší trvanlivost než latexové a nitrilové rukavice. Jsou obvykle nejlevnější na trhu a nejhůře se nasazují na ruce. Přestože nejsou tak odolné jako latexové nebo nitrilové, jejich použití se doporučuje pro práci s nízkým rizikem.

V potravinářském průmyslu se vinylové rukavice dokonale hodí. V tomto odvětví se tyto jednorázové rukavice používají nejčastěji a výsledky hovoří samy za sebe. Dalším místem, kde se hojně používají, jsou úklidové práce.

Nitrilové rukavice

Z různých materiálů používaných k výrobě jednorázových rukavic vyniká nitril. Jedná se o syntetický materiál, který neobsahuje přírodní latex, aby se zabránilo alergiím u osob, které je nosí.

Mají vynikající pružnost, citlivost a lepší úchop, což usnadňuje pohyb a obratnost při práci. Perfektně padnou do ruky a jsou k dispozici v různých velikostech a barvách

Ne vše je dokonalé, protože cena jednorázových nitrilových rukavic je nejvyšší na trhu. Investice se však vyplatí, protože mluvíme o rukavicích, které jsou velmi odolné. Museli byste je vyhodit ne proto, že se rozbijí, ale proto, že jejich životnost skončila.

Co jsou to jednorázové rukavice?

Jednorázové rukavice jsou oděv, který pomáhá chránit ruce před bakteriemi i chemikáliemi. Jsou určeny pouze k jednorázovému použití, což znamená, že po použití je nelze znovu použít ani vyprat a musí se zlikvidovat.

K čemu se používají jednorázové rukavice?

Jedná se o rukavice s nejúčinnější a nejbezpečnější ochranou rukou. Jsou vyrobeny tak, aby zabránily přímému kontaktu rukou s látkami, které mohou ovlivnit zdraví člověka. Záleží na tom, jakou práci člověk vykonává.

Většina komerčně dostupných typů jednorázových rukavic

– Latex
– Vinyl
– Nitril

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.