fbpx

Co je Dalgona Coffee a jak ji připravit krok za krokem

Co je káva Dalgona a jak ji připravit krok za krokem

Již nějakou dobu se na různých sociálních sítích objevuje jedinečná, krémová a velmi výrazná káva, známá pod názvem Dalgona Coffee.

Je to trend zejména mezi mladšími lidmi, které přitahuje káva s jedinečnou přítomností a která bezpochyby vyzývá k jejímu ochutnání.

Viděli jste obrázky kávy Dalgona? Víte, co tím myslíme? V tomto článku se dozvíte, jak si doma nebo v podniku připravit lahodnou kávu Dalgona a překvapit svou rodinu, přátele a zákazníky.

Nepochybně se jedná o produkt, který zvýší vaši klientelu a přitáhne pozornost nových zákazníků.

Co je Dalgona Coffee?

Co je káva Dalgona?

Za tak sofistikovaným názvem se skrývá Dalgona Coffee, jejíž příprava není nijak složitá a kterou lze popsat jako kávový koktejl na velmi zvláštní způsob.

Nejprve se stala populární díky sociální síti TikTok a její zemí původu je Korea.

Z pouhých čtyř ingrediencí: instantní kávy, cukru, mléka a vody získáte velmi nadýchanou kuličku kávy plovoucí ve sklenici ledového mléka.

Chuť má i přes použití instantní kávy velmi příjemný sladký nádech. Trochu se podobá kávové zmrzlině nebo frappuccinu, které se prodávají v kavárnách.

Rozmach kávy Dalgona je jedním z pozitivních důsledků koronaviru, a to do té míry, že se jí začalo říkat káva z karantény.

Jak připravit Dalgona Coffee?

Jak připravit kávu Dalgona?

Příprava kávy Dalgona je velmi jednoduchá a výsledky jsou velmi překvapivé.

Co potřebujete k přípravě Dalgona Coffee?

Instantní káva té nejlepší kvality, kterou si můžete dovolit, cukr, voda, mléko a kostky ledu, pokud chcete studenou kávu.

Zde je recept na přípravu Dalgona Coffee pro dvě osoby, postupujte krok za krokem:

  1. Do hluboké mísy přidejte dvě lžíce instantní kávy a dvě lžíce cukru.
  2. Zahřejte jeden šálek vody do varu. Do směsi kávy a cukru přidejte dvě lžíce převařené vody.
  3. Směs šlehejte tak dlouho, dokud se nevytvoří tuhé špičky. Tento postup závisí na typu použitého mixéru. Pokud používáte ruční mixér, bude to trvat 8 až 12 minut. Pokud používáte elektrický mixér, trvá to jen asi 4 minuty.
  4. Do velké mísy nalijte šálek horkého, teplého nebo studeného mléka s ledem, záleží na vašich preferencích.
  5. Těsně před podáváním přidejte lžíci našlehané kávové směsi a nechte ji plavat na povrchu mléka.
  6. Podávejte svým hostům nebo zákazníkům s brčkem nebo lžičkou na míchání.

Ujišťujeme vás, že budete mít ve svém jídelním lístku hvězdný produkt, který dokáže rozeznít pokladnu vašeho podniku.

Jak pít a skladovat kávu Dalgona

Jak pít a skladovat kávu Dalgona

Nejlepší způsob konzumace kávy Dalgona je namíchat ji a pít brčkem. Tímto způsobem získáte božskou -téměř dokonalou- směs krémové kávy a mléka, kterou si zamilujete, ať už je studená nebo teplá, a budete ji chtít dokonce opakovat!

Když si připravíte tak lahodnou kávu, může se stát, že si jí nadšeně uvaříte trochu víc a budete si ji chtít nechat, místo abyste ji vyhodili. Kávu Dalgona můžete skladovat v chladničce až 3 dny.

Pravděpodobně ztratí trochu ze své krémovosti, takže ji budete muset při konzumaci ještě protřepat.

Tipy na přípravu vysněné Dalgona Coffee

Tipy na přípravu vysněné kávy Dalgona

Přestože se jedná o velmi jednoduchý nápoj, je vždy vhodné mít několik tipů, jak dosáhnout neomylného nápoje.

  1. Tajemství kávy Dalgona spočívá v přípravě z instantní kávy. Tento typ kávy obsahuje některé složky – například sójový lecitin – které umožňují dosáhnout očekávané krémovitosti.
  2. S ohledem na tuto první radu se nedoporučuje používat k přípravě lahodného šálku kávy Dalgona mletou kávu nebo kávové kapsle.
  3. Máte obavy z používání cukru? Nebojte se, na rozdíl od instantní kávy je možné cukr nahradit produktem, který nejlépe vyhovuje vašim chutím. Jde o to, abyste získali sladký nádech, který hledáte.
  4. Stejně jako cukr lze i mléko přizpůsobit svým chutím. Můžete použít běžné mléko bez laktózy, ale také mandlové, kokosové, ořechové, ovesné nebo jakékoliv jiné mléko, které máte rádi.

Perfektní hrnky pro vaši kávu Dalgona

Perfektní hrnky pro vaši kávu Dalgona

Jste připraveni zařadit kávu Dalgona do svého jídelníčku? Zastavte se v Monouso a kupte si ty nejestetičtější hrnky, kterými překvapíte své zákazníky.

V našem internetovém obchodě najdete plastové kelímky, ze kterých si můžete připravit kvalitní a reprezentativní kávu Dalgona.

Na druhou stranu máme také různé druhy kartonových a papírových šálků, abyste mohli svou kávu prezentovat, ať už ji připravíte horkou nebo studenou, vaši hosté si ji zamilují.

Kromě toho máme i další typy hrnků pro vaše podnikání, jako jsou hrnky PS, hrnky do mikrovlnné trouby a nejlepší biologicky rozložitelné hrnky.

Dalším nezbytným prvkem pro prodej kvalitní kávy Dalgona jsou brčka na pití a ve společnosti Monouso nabízíme širokou škálu různých typů a provedení brček.

Nejlepší ze všech? Můžete si ji objednat z pohodlí domova nebo kanceláře a uvést, kde chcete objednávku obdržet. Postaráme se o správu toho, co potřebujete.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.