fbpx

Marketingové strategie obsahu pro restaurace

Marketingové strategie obsahu pro restaurace

Marketingové strategie obsahu pro restaurace jsou jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zvýšit povědomí o svém podniku a proč ne i obrat.

Díky této akci – pocházející z digitálního marketingu – dosáhnete většího dosahu, oslovíte lidi, kteří patří k vaší cílové skupině, a získáte možnost přeměnit je na stálé zákazníky vaší restaurace.

Zjistěte vše o marketingu v restauracích: k čemu slouží, jak je účinný, několik tipů, jak ho použít a dosáhnout svých cílů.

Co je obsahový marketing pro restaurace?

Co je obsahový marketing pro restaurace?

Obsahový marketing pro restaurace je způsob, jak přilákat zákazníky do svého podniku prostřednictvím zajímavého obsahu.

Informace, které jsou zpracovány v článcích na vašich webových stránkách nebo blogu, musí být napsány přesvědčivým a úderným jazykem, aby upoutaly pozornost lidí a proměnily je v budoucí zákazníky.

Je důležité vědět, že marketing obsahu pro restaurace by měl respektovat trendy. To znamená, že nepřemýšlejte o zveřejnění témat, která považujete za relevantní. Naslouchejte svému publiku.

Z tohoto důvodu je důležité si nastudovat, jaká témata přitahují pozornost vašeho publika a jak se jimi budete ve svém blogu zabývat.

K čemu je dobrý a jak je účinný?

K čemu je dobrý a jak je účinný?

Vždy byste měli mít na paměti, že hlavním cílem marketingu v restauraci je zvýšit povědomí o vašem podniku, získat nové zákazníky a zvýšit prodej.

Efektivita marketingu obsahu spočívá v jediném: kvalitním a originálním obsahu, který osloví vaši cílovou skupinu.

Publikace by měly být založeny spíše na kvalitě než na kvantitě, protože lidé vstupují na webové stránky, kde hledají informace, které je zajímají, a ne jen na to, aby na nich bylo nejvíce informací.

Je také důležité zdůraznit, že váš obsah musí být jedinečný a odlišný od konkurence, takže kopírování a vkládání je v této strategii vyloučeno.

Proto než začnete psát obsah své stránky, je nutné prozkoumat informace nabízené jinými weby a poskytnout kvalitnější odpověď.

Čím větší rozmanitost, tím lépe

Čím větší rozmanitost, tím lépe

Jako detail, který je třeba vzít v úvahu při marketingu pro restaurace, je rozmanitost obsahu, takže nedovolte, aby vaše stránka zůstala zaměřena na jeden typ obsahu souvisejícího s restaurováním.

Zahrnuje různá odvětví gastronomického světa, například novinky z gastronomie, co je v módě každý rok nebo sezónu, tipy pro vaše strávníky, jak ohřát jídlo s sebou, to jsou jen některé z příkladů.

Přestože se jedná o téma s velkou konkurencí, mějte na paměti, že recepty jsou typem obsahu, který má velké publikum. Můžete nabízet recepty, které odpovídají stylu vaší restaurace.

Lidé hledají konkrétní recept, a když vstoupí na vaši stránku, vygenerují návštěvy, které očekáváte. Po vstupu do restaurace se navíc dozví, že jídlo, které hledá, si může ve vaší restauraci objednat nebo zkonzumovat.

Klíčem k rozmanitosti je tedy zvládnout publikovat obsah, který zajímá lidi, kteří navštíví vaši restauraci, a přeměnit je na nové zákazníky.

Nezbytná součást: blog

Nezbytná součást: blog

Každým dnem je důležitější přítomnost restaurace na internetu, a to samozřejmě včetně sociálních sítí.

Zákazníci často vyhledávají restaurace, do kterých jsou pozváni nebo kam plánují jít, takže všechny informace o vašem podniku by měly být na blogu.

Měly by v něm být uvedeny kontaktní informace, jídelní lístek a další údaje, které zákazníkům poskytnou představu o vaší restauraci.

Musíte také neustále aktualizovat zajímavý obsah, který vytvoříte, abyste přilákali zákazníky. Ideální je mít obsahový plán, abyste měli vše pod kontrolou.

Díky používání klíčových slov a častému zveřejňování článků získá váš blog pozice ve vyhledávačích. Cílem je dostat se na vrchol.

Marketing obsahu pro restaurace

Marketing obsahu pro restaurace

Blog vaší restaurace by se měl řídit čtyřmi základními tipy obsahového marketingu pro restaurace.

Díky těmto strategiím začne mít váš blog dosah a příliv zákazníků, které chcete pro své podnikání přilákat.

Optimalizace webu pro mobilní zařízení

Váš blog nebo webové stránky musí mít responzivní design, aby je bylo možné otevřít na jakémkoli zařízení, ať už je to mobil, tablet, notebook nebo stolní počítač.

Zákazníci tak budou mít k vaší stránce neustálý přístup. Vámi publikovaný obsah si budou moci přečíst bez potíží a kdykoli budou chtít.

Image je všechno

Obrázek vydá za tisíc slov, nezapomeňte je použít na blogu své restaurace.

Mezi obrázky, které zveřejňujete, by měly být zvýrazněny fotografie jídel z vašeho jídelního lístku, podniku nebo ty, které se vztahují k jednotlivým zveřejněným článkům.

Nebojte se na svůj blog nahrávat videa. Ideální je zveřejnit videa, ve kterých zákazníkům ukážete, jak se připravují pokrmy z vašeho menu. Videa z oslav ve vaší restauraci je okamžitě zaujmou, ani je nezavrhujte.

Veškerý audiovizuální materiál nahraný na blog musí mít samozřejmě dobré rozlišení, aby bylo možné ocenit každý detail.

Zkoumejte zájem svých uživatelů

Ne každý má zájem o stejnou restauraci. Marketing pro restaurace je dokonalým nástrojem pro průzkum typu uživatelů, které přitahujete.

Sledujte a analyzujte statistiky lidí, kteří navštěvují váš blog, a také obsah, kterému se dostává největší pozornosti.

Díky těmto informacím poznáte, jaký je vkus cílové skupiny vaší restaurace, což je důležitý údaj pro přizpůsobení obsahu a zaměření na tuto skupinu.

Publikujte pro svou klientelu

Zákazník je hlavním aktérem marketingových strategií obsahu pro restaurace, proto mu nabídněte relevanci, kterou si zaslouží.

Zveřejněte na svém blogu a sociálních sítích obrázky a reference o zkušenostech, které vaši zákazníci v podniku získali.

Dalším nápadem je přidat sekci názorů a návrhů, aby mohli sami napsat, jak hodnotí obdržené služby.

Zohledněte e-mailový marketing

Na každém blogu nebo webové stránce restaurace je výzva k odběru newsletteru, nenechávejte ten svůj ve štychu.

E-mailový marketing vám umožní informovat zákazníky o novinkách, nabídkách a propagačních akcích, které vaše firma nabízí.

E-maily můžete posílat až jednou týdně nebo dvakrát měsíčně a navíc můžete odběratelům posílat personalizovaný obsah.

Produkty, které pomáhají marketingu restaurací

Produkty, které pomáhají marketingu restaurací

Marketing restaurací není úplný, pokud nenabízíte kvalitní služby, které zveřejňujete na svém blogu a sociálních sítích.

Proto vám v našem internetovém obchodě Monouso nabízíme produkty, které potřebujete k stylovému a originálnímu servírování pokrmů a nápojů.

Naše výrobky jsou vyráběny z odolných materiálů a jsou různě použitelné, jednorázové a biologicky rozložitelné.

Prohlédněte si katalog, který na vás čeká na této stránce, a získejte kvalitu, kterou hledáte, za přijatelné ceny.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.