fbpx

Jak odstranit recenzi na webu TripAdvisor

como-borrar-opinion-TripAdvisor

Obdržela vaše restaurace zlomyslnou nebo hanlivou recenzi? Tentokrát vám ukážeme, jak odstranit recenzi na webu TripAdvisor.

Škodlivé komentáře na internetu jsou každodenním problémem, kterému musí manažeři čelit. Proto vám chceme od společnosti Monouso pomoci v situaci, která ohrožuje pověst každého hotelového podniku. Zůstaňte s námi a zjistěte, co je TripAdvisor zač a jak odstranit falešné recenze.

Recenze na TripAdvisoru Jak spolehlivé jsou?

Brzy ráno se přihlásíte na portál TripAdvisor a najdete špatnou recenzi své restaurace. Zkontrolujete jméno uživatele v systému, promluvíte si s personálem a nic! Poskytnuté informace nelze nijak ověřit.

Pak dojdete k závěru, že stanovisko bylo vydáno pod falešným pseudonymem s cílem zdiskreditovat vaši firmu. Připadá vám tato scéna povědomá? Tento typ incidentů poškozuje pohostinství již několik let.

TripAdvisor je největší a nejvlivnější portál o pohostinství na světě. Díky němu si mohou uživatelé i majitelé firem vyměňovat názory a získat určité hodnocení.

Jak zanechat recenzi na TripAdvisoru

Stačí, když navštívíte jejich webové stránky a napíšete, co chcete. Není nutná žádná předchozí registrace a můžete si zvolit i pseudonymy nebo anonymitu. K potvrzení pravdivosti vašeho názoru také není zapotřebí žádný důkaz, důkazní materiál nebo ukázka.

Jediným požadavkem je respektovat zásady webu a vyvarovat se mimo jiné používání diskriminačních výrazů, urážek a nadávek. Proto může kdokoli označit vaši službu za průměrnou, neuspokojivou nebo podvodnou, a pak bude ve vašem profilu přezkoumána. A nejhorší je, že tento uživatel možná do vaší restaurace nikdy nevkročil.

Jsou tedy spolehlivé?

Tato nekontrolovaná ocenění představují pro podniky v pohostinství jistě problém. Znepokojující je, že v posledních letech jsme svědky nárůstu těchto praktik s cílem poškodit nebo zdiskreditovat.

Jak odstranit recenzi z TripAdvisoru? 6 kroků, které vám pomohou dosáhnout výsledků během chvilky

Pokud jste dospěli k závěru, že recenze je podvodná, je čas jednat. Zde najdete návod, jak odstranit recenze na webu TripAdvisor:

1. Pořiďte si zálohu recenze, kterou chcete odstranit

Protože je možné příspěvky upravovat, doporučujeme pořídit snímek obrazovky a zaznamenat e-mailovou adresu komentáře. To poslouží jako záznam o incidentu a poskytne spolehlivou oporu pro zprávu.

Shromážděné informace by měly být uloženy a zachyceny v digitálním dokumentu. Tímto způsobem začnete shromažďovat důkazy.

2. Kontaktujte uživatele a požádejte ho o potvrzení

Na platformě byste měli uživatele požádat o doklad o návštěvě vaší firmy. S fakturou za službu nebo nákupním lístkem je to více než dostačující. Pro přímý přístup vyhledejte pod komentářem a klikněte na část “zeptat se uživatele na vaši firmu“.

Snažte se chovat zdvořile a s respektem. Nezapomeňte, že konverzace bude na platformě nahrávána, a proto byste měli vystupovat profesionálně. V této souvislosti uveďte, že chcete situaci objasnit, a proto takový dokument požadujete.

3. Pošlete společnosti TripAdvisor dopis, ve kterém recenzi nahlásíte

Poté se přihlaste do platformy jako vlastník. Poté recenzi znovu vyhledejte a nahlaste ji. To provedete tak, že se umístíte do spodní části pole a kliknete na malou vlaječku s možností “Any problems with this review?

Poté se zobrazí pole pro nahlášení incidentu a po dokončení vyplňování formulář odešlete.

4. Obdržíte e-mail potvrzující přijetí zprávy

Pokud je vše v pořádku, obdržíte od TripAdvisoru e-mailovou odpověď, že zprávu zpracovává. V těle zprávy se zobrazí kontaktní e-mailová adresa spolu s číselným identifikátorem. Tyto informace pak použijete k doplnění dokumentu o důkazy stížnosti

5. Předložte platformě důkazní materiál s uvedením důvodů, které k tomu vedou

Poté připojte digitální dokument s důkazy v e-mailu. Nezapomeňte, že formulace by měla naznačovat, že jste při pokusu o komunikaci s uživatelem neobdrželi odpověď. Upozorněte také na to, že recenze pochází z falešného profilu a že se jedná o podvodnou činnost, která má poškodit vaši firmu.

Nyní zkontrolujte, zda text obsahuje všechny požadované informace (snímky obrazovky a identifikační číslo). A poté ji zašlete na adresu podpory, kterou vám předtím poskytl TripAdvisor.

6. Počkejte, až recenzi odstraní

Pokud proces proběhne podle očekávání, měl by se vám TripAdvisor brzy ozvat. Určitě byste měli obdržet e-mail s výsledky šetření. V tomto dokumentu uvedou, že recenzi skutečně odstranili pro porušení pokynů platformy.

Uživatel však bude mít možnost nahrát stanovisko znovu, pokud se vyvaruje stejných chyb.

A je to! Recenzi na webu TripAdvisor můžete snadno smazat, pokud je nepravdivá, podvodná nebo hanlivá. Ode dneška máte k dispozici další nástroj, jak se postarat o pověst své restaurace nebo pohostinství. Nezapomeňte tento příspěvek šířit a navštívit náš blog, kde najdete další cenné informace.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.