fbpx

Jaké jsou právní požadavky na otevření cateringové společnosti?

Cuáles son los requisitos legales para abrir una empresa de catering

Při rozhodování o otevření cateringové firmy – na vlastní pěst – si klademe mnoho otázek, mezi nejdůležitější patří nutnost znát právní požadavky na otevření cateringové firmy.

Je základem celého hnutí a zajišťuje, že vše, co děláme, je v pořádku a v souladu se všemi zákonnými povinnostmi.

Abychom vám pomohli seznámit se s právními požadavky na založení cateringové společnosti, připravili jsme na našem blogu tento příspěvek, ve kterém se dozvítei některá tajemství týkající se založení takové společnosti.

Právní požadavky na otevření cateringové společnosti

Právní požadavky na otevření cateringové společnosti

Gratulujeme! Rozhodli jste se začít podnikat v gastronomii a potřebujete znát požadavky. Tady je to, co byste měli vědět.

Licence obce

Nazačátku musíte získat obecní licenci pro utajovanou činnost, což je jeden z nejdůležitějších zákonných požadavků pro cateringovou společnost.

Tento typ licence je povinný pro společnosti, které vykonávají nezdravé, obtěžující, škodlivé nebo nebezpečné činnosti.

I když se necítíte s těmito činnostmi ztotožněni, nezapomeňte, že cateringová společnost bude pracovat s nebezpečným nádobím a bude vypouštět kouř, který by mohl být pro mnoho lidí nepříjemný, a proto potřebujete tento typ licence.

Oprávnění k provozu

Abyste mohli otevřít svůj nový podnik, musíte získat hygienické povolení k provozu.

Zpracování tohoto dokumentu probíhá prostřednictvím samosprávy vaší obce.

Registrace ve zdravotním registru

Další podmínkou pro založení cateringové společnosti je registrace podniku ve Všeobecném sanitárním registru potravin (RGSA).

Regionální ministerstvo, u kterého žádáte o povolení k činnosti, zašle vaši dokumentaci ministerstvu zdravotnictví, které vám přidělí registrační číslo podle vaší činnosti.

Tento požadavek se vztahuje pouze na podniky, které kromě přípravy a balení svých potravin také distribuují, dodávají nebo dovážejí potraviny určené k podávání do obcí, prodejních míst nebo provozoven jiného vlastníka.

V závislosti na rozsahu vašich služeb tedy může, ale nemusí být nutné tento dokument vystavit.

Certifikát pro manipulaci s potravinami

Na čtvrtém místě mezi požadavky na založení cateringové firmy je certifikace školení pracovníků s potravinami.

Toto osvědčení je bez výjimky povinné pro všechny zaměstnance, kteří pracují ve vašem podniku a přicházejí do styku s prodávanými potravinami, ať už vařenými nebo syrovými, nebo s nimi manipulují.

Po přijetí zaměstnance máte maximálně jeden měsíc na to, aby získal osvědčení o školení pracovníků s potravinami.

Formality pro dopravní prostředky

Povolení k provozu musí mít také dopravní prostředky, které používáte k přepravě potravin.

V závislosti na autonomní oblasti, kde pracujete, budete muset kromě povolení k přepravě potravin v každém služebním vozidle vyřídit také zdravotní povolení, které upravuje podmínky používaného vozidla.

Další požadavky

Nezapomeňte, že ve Španělsku má každá autonomní oblast pravomoc požadovat nebo měnit požadavky na založení stravovací společnosti, a proto vám doporučujeme, abyste se před zahájením procesu poradili.

S potřebnou podporou budete vědět, jaké požadavky potřebujete a kam se máte obrátit při zpracování jednotlivých dokumentů.

Když pak začnete prodávat jídlo ve své restauraci, budete muset splňovat požadavky a pravidelné kontroly různých institucí. V tomto případě se kontroly snaží potvrdit, že dodržujete platné předpisy.

Potřeby pro otevření cateringové firmy

Potřeby pro otevření cateringové firmy

Po splnění zákonných požadavků na otevření cateringové firmy budete potřebovat ještě několik dalších věcí, abyste mohli zahájit činnost.

Abychom vám pomohli úspěšně a bezpečně otevřít váš podnik, zveme vás do našeho internetového obchodu Monouso, který se specializuje na produkty pro podniky v oblasti hotelnictví, restaurací a stravování.

V našem obchodě, který je uspořádán podle kategorií, aby vám nabídl intuitivní a jednoduchou navigaci, najdete talíře, sklenice, příbory, tácy, slámky, ubrousky, ubrusy, čisticí prostředky, uniformy, zkrátka vše, co potřebujete k podpoře svého startupu.

Navštivte náš internetový obchod a získejte vše, co potřebujete, abyste si mohli otevřít firmu jako velké firmy v oboru.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.