fbpx

Realfooder: co to je a na čem je založeno?

Realfooder je trend, který je součástí světa gastronomie . Od té doby, co se před několika lety stala známou, si získala mnoho příznivců.

Když se stanete realfooderem, zavážete se, že začnete upouštět od ultra zpracovaných výrobků a nahradíte je zdravou stravou.

Seznamte se s výhodami realfoodingu, správnými potravinami, které je třeba při tomto způsobu stravování konzumovat, a s jeho nevýhodami.

co je to být realfooder?

Realfooders jsou lidé, kteří se kvůli zdravějšímu životnímu stylu vzdali stravování plného barviv, umělých dochucovadel, vysoké spotřeby nasycených tuků, zpracovaných potravin, cukrů a soli.

Místo toho se nyní věnují vaření z čerstvých potravin bez konzervačních látek

Čtenáři dbají na to, aby každý výrobek, který kupují do své domácnosti, obsahoval maximálně pět složek . Dbají také na to, aby neobsahovaly žádné přídatné látky ani přidané tuky a cukry.

Jinými slovy, realfooders jedí maso, drůbež, zeleninu, luštěniny, ryby, ovoce, řemeslné sýry, bylinné čaje, ořechy, vejce a extra panenské oleje.

Být realfooder neznamená nejíst chutná jídla, jako je pizza nebo chipsy, ale konzumovat je pod podmínkou, že jsou domácí.

Zrození realfooding

“Realfooding” se zrodil ve Španělsku jako výsledek kampaně, kterou vytvořil odborník na výživu Carlos Ríos a kterou doprovázel hashtag #realfood.

Podle údajů ze studie provedené sdružením Justicia Alimentaria zemře každý rok přibližně 90 000 lidí v důsledku špatných stravovacích návyků.

Kromě toho rychle narůstá počet lidí s nadváhou a obezitou, což je způsobeno nedostatečným vzděláváním v oblasti výživy, širokou nabídkou superzpracovaných výrobků na trhu za dostupné ceny a nedostatkem času na vaření.

Cílem realfooding je podpořit produkci většího množství zemědělských a živočišných produktů. Kromě toho zvyšuje povědomí o důležitosti zdravého stravování bez nadbytečných a ultra zpracovaných potravin.

je výhodné být realfooder?

Skutečné stravování přináší velké zdravotní výhody už jen tím, že se vzdáte ultra zpracovaných potravin a nahradíte je přírodními a čerstvými potravinami.

Pokud ze svého jídelníčku vyřadíte ultra zpracované potraviny, snížíte pravděpodobnost předčasného úmrtí až o 60 %. Zabráníte také vzniku rakovinných buněk v jakékoli oblasti těla.

Další výhodou stravy Realfooder je, že konzumujete zdravé kalorie, které vás rychleji zasytí a nezpůsobují obezitu ani problémy spojené s konzumací cukru.

A konečně, vzdání se ultra zpracovaných potravin nám umožňuje kontrolovat úzkost, která nás vede k tomu, že jíme, aniž bychom měli hlad.

Negativní aspekty hnutí realfooder

Stinná stránka trendu realfooder spočívá v názorech, které byly vyvolány jeho rychlou popularitou.

Někteří lidé říkají, že hnutí realfooder je proti všem ultra zpracovaným potravinám, ale podporuje potraviny, které byly zpracovány, ale nebyly drasticky změněny, jako například konzervované potraviny.

Mnoho lidí se také mylně domnívá, že skutečná strava je tučná, protože poskytuje stejné množství kalorií jako jakákoli jiná potravina.

Neříká se však, že jsou to zdravé kalorie pro tělo a dodávají pocit energie.

Tipy, jak být úspěšný realfooder

Pokud jste se rozhodli začít se stravovat podle skutečných potravin, existuje několik tipů, které vám mohou tuto změnu stravování usnadnit.

Zde jsou čtyři tipy, které byste měli dodržovat, abyste zaznamenali zlepšení svého zdraví a životního stylu.

Nakupujte raději na trzích než v řetězcích supermarketů

Trhy nabízejí řadu kvalitních potravin, které nejsou zpracované ani ošetřené chemickými látkami. Supermarkety naopak nabízejí na pultech širokou škálu ultra zpracovaných potravin.

Zelenina a luštěniny se obvykle produkují lokálně a v malém až středním měřítku. Nemusíte se tedy obávat, že by byly ošetřeny chemickými látkami.

Mezi stánky na trhu najdete také co nejčerstvější bílkoviny, mléčné výrobky a uzeniny.

Zařaďte do svého jídelníčku kvalitní zpracované potraviny

Dobře zpracované potraviny jsou ty v konzervované vodě, olivovém oleji a dokonce i samotný olej.

Proto se nebojte tyto produkty zařadit do svého jídelníčku, pokud si to přejete.

Sestavte si obsáhlý nákupní seznam

Trend realfooding není o tom, že by lidé drželi diety a omezovali se na to, co chtějí jíst. Naopak, jde o to, aby jedli, co chtějí, pokud je to zdravé.

Sestavte si nákupní seznam, který bude zahrnovat všechny položky potravinové pyramidy, a dbejte na to, abyste si vždy vybírali potraviny, které nejsou příliš zpracované

Použijte známé pravidlo pěti složek

Toto pravidlo spočívá v tom, že vezmete-li jakýkoli výrobek z regálu supermarketu a obsahuje-li více než pět složek, musíte si ho před vložením do nákupního vozíku pečlivě přečíst.

Pokud některá ze složek obsahuje více než 10 % mouky, oleje, cukru, soli nebo přídatných látek, jedná se o ultra zpracovanou potravinu.

Základní strava realfooding

Realfooding dieta obsahuje recepty na čtyři denní jídla: snídani, oběd, svačinu a večeři.

Podívejte se na návrhy, které nabízí realfooding, recepty, jejichž příprava zabere jen pár minut a které si můžete přizpůsobit své chuti.

Snídaně

Pro kompletní snídani jsou ideální toasty. Přidejte k nim šunku, míchaná vejce, sýr nebo rajčata s olivovým olejem.

Ovoce můžete pít v přírodní šťávě nebo jíst nakrájené ovoce, například jablka nebo banány.

Stravování

Jídlo by mělo být vyvážené, proto je důležité přijímat potřebné bílkoviny a vitamíny pro získání energie.

Alternativou je uvařit vybraný kus masa a doplnit ho salátem.

Živočišné bílkoviny můžete také nahradit rostlinnými . Zařaďte do něj potraviny, jako je čočka nebo cizrna.

Občerstvení

Při svačinách je nejlepší sníst několik gramů oblíbeného sušeného ovoce nebo ovoce.

Slanou variantou je příprava hummusu, který můžete doplnit kousky mrkve nebo papriky.

Večeře

Pokud chcete elegantní a chutnou večeři, můžete si připravit kuřecí kari nebo zeleninové krémy, například z cukety, celeru nebo chřestu.

Pro jednodušší večeře můžete připravit smaženici se sušenými rajčaty, cibulí a houbami.

Co to znamená být realfooder?

Realfooders jsou lidé, kteří se kvůli zdravějšímu životnímu stylu vzdali stravování plného barviv, umělých dochucovadel, vysoké spotřeby nasycených tuků, zpracovaných potravin, cukrů a soli.

¿Co znamená realfooder?

Konzumují maso, drůbež, zeleninu, luštěniny, ryby, ovoce, řemeslné sýry, bylinné čaje, ořechy, vejce a extra panenský olivový olej.

Jakými tipy se mohu řídit, abych se stal realfooderem?

Doporučuje se nakupovat na trzích, zařadit do jídelníčku kvalitní zpracované potraviny, sestavit si obsáhlý nákupní seznam a používat známé pravidlo pěti složek.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.