fbpx

Žebříček nejoblíbenějších řetězců rychlého občerstvení

Žebříček nejoblíbenějších řetězců rychlého občerstvení

V žebříčku nejznámějších řetězců rychlého občerstvení na světě jsou na prvních místech franšízy, které určitě znáte a často navštěvujete. Každá ze značek těchto franšíz má restaurace po celé planetě, což jim umožnilo, aby je poznal každý.

Zjistěte, jaké jsou jejich pozice v rámci žebříčku a jaké služby nabízejí, co udělali pro to, aby se dostali na úroveň, na které jsou, a jak se na ní udržují.

Mc Donald’s

První místo v žebříčku obsadil velký světový gigant hamburgerů. McDonald’s je franšíza, která se proslavila svým jídelníčkem a charakteristickým logem: dvěma zlatými oblouky tvořícími písmeno M.

V roce 1940 ji založili bratři Mac a Dick McDonaldovi ve Spojených státech. V počátcích McDonald’s se jídelníček skládal z 20 produktů a s přibývajícími restauracemi franšízy vznikaly nové receptury. Během procesu internacionalizace byly zohledněny gastronomické zvyklosti jednotlivých zemí a je pravda, že v některých případech došlo ke změnám.

Společnost McDonald’s vstoupila do Španělska v roce 1981. V současné době má tato franšíza v zemi více než 483 restaurací rychlého občerstvení.

Burger King

Druhé místo v žebříčku obsadil řetězec rychlého občerstvení Burger King, který je přímým konkurentem McDonald’s. Tuto společnost rychlého občerstvení založili David Egerton a James McLamore v roce 1954. Stejně jako u McDonald’s tvoří většinu nabídky hamburgery.

V průběhu let diverzifikovala svůj trh, aby uspokojila potřeby všech zákazníků, a dnes má Burger King ve Španělsku 849 provozoven rychlého občerstvení, jejichž počet se každoročně zvyšuje.

Subway

Subway je řetězec rychlého občerstvení, který nabízí zdravější varianty než kterýkoli jiný.

Specialitou této franšízy rychlého občerstvení jsou sendviče.

V jejich nabídce je na výběr z několika druhů pečiva, připravených sendvičů a nabízejí vám možnost objednat si individuální sendvič na míru vašim chutím.

Ve Španělsku je 61 restaurací tohoto řetězce z tisíců, které existují po celém světě.

Pizza Hut

Pizza Hut je první řetězec rychlého občerstvení zaměřený na prodej pizzy. Provoz byl zahájen v roce 1958.

>  Co je potřeba k uspořádání skvělého rodinného pikniku

V jejich nabídce je řada pizz, předkrmů, dezertů a nápojů. Pokud si přejete, můžete si vybrat těsto, ze kterého bude pizza připravena, a samozřejmě můžete také přidat nebo ubrat ingredience.

Z více než 12 000 franšíz rychlého občerstvení, které má Pizza Hut ve 100 zemích, jich je ve Španělsku 48.

Domino’s Pizza

Do žebříčku řetězců rychlého občerstvení patří také Domino’s Pizza, která je druhou franšízou rychlého občerstvení zaměřenou na pizzu.

První restaurace rychlého občerstvení Domino’s byla otevřena v roce 1960 ve městě East Lansing ve státě Michigan. Od té doby nepřestala otevírat franšízy a dosáhla 89 zemí.

Například ve Španělsku mají více než 350 franšíz po celém území.

Aby zůstala jednou z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších franšíz, je v čele nabídky nových kombinací pizzy nebo si můžete vybrat vlastní náplň.

Wendy’s

Wendy’s je třetím řetězcem rychlého občerstvení, který je součástí žebříčku rychlého občerstvení. Věnuje se prodeji hamburgerů.

V roce 1969 ji založil Dave Thomas ve městě Ohio a od roku 1972 začala vytvářet franšízy rychlého občerstvení ve Spojených státech i ve světě.

V nabídce je několik druhů hamburgerů, sendvičů, salátů, koktejlů a oblíbená ledová tříšť.

Až do 90. let 20. století působila společnost Wendy’s na pěti kontinentech. Rozhodla se však některé restaurace zavřít a ty nejvýnosnější nechat otevřené. Postupně se tak franšíza stáhla z Evropy a dalších území.

KFC

Kentucky Fried Chicken, známější jako KFC, je další značkou, která patří do první desítky nejoblíbenějších řetězců rychlého občerstvení.

Tento potravinový řetězec zahájil svou činnost v roce 1952 a jeho franšízanti zanechali více než 20 000 prodejen ve 120 zemích.

Z těchto franšíz rychlého občerstvení je ve Španělsku 109 restaurací.

Hlavním produktem je smažené kuře, které se prodává v různých úpravách nebo se přidává při přípravě hamburgerů a wrapů.

Taco Bell

Taco Bell je značka řetězce rychlého občerstvení, která se specializuje na mexická jídla.

>  Jak vypočítat cenu vína v restauraci

Jejich menu je rozmanité a nabízí burritos, tacos, quesadilly, mísy, wrapy, saláty, nachos a dezerty.

První Taco Bell začal fungovat v roce 1962 a nabízel hot dogy s chilli omáčkou. S otevřením svých franšíz rozšířila nabídku.

Po celém světě má více než 7 000 franšíz, z toho 71 v autonomních oblastech Španělska.

Starbucks

Starbucks je potravinářský řetězec s franšízami, který se zabývá prodejem kávy, pečiva, čaje, čokolády, dortů, občerstvení, sušenek a salátů.

První prodejna byla otevřena v roce 1971, dnes má více než 20 tisíc franšíz po celém světě.

Ve Španělsku se v různých částech země nachází 151 kaváren Starbucks.

Dunkin’

Dunkin‘ je franšíza rychlého občerstvení, konkrétně donutů. Nabízí také kávu a sladké nebo slané pečivo.

Tento potravinový řetězec založil v roce 1950 William Rosenberg ve Spojených státech pod názvem Dunkin‘ Donuts, který se v roce 2018 změnil na Dunkin‘.

Ve Španělsku však společnost působí pod názvem Dunkin‘ Coffee a má 61 svých potravinových řetězců.

Tim Hortons

Tim Hortons je potravinový řetězec, který nabízí pečivo, kávu, sendviče, studené nápoje a snídaně.

Tento řetězec otevřel svou první pobočku v Kanadě v roce 1964 a v průběhu let se rozšířil o franšízy ve Spojených státech a dalších zemích.

Ačkoli první pobočka ve Španělsku byla otevřena teprve před několika lety, k dnešnímu dni má šest poboček z více než 4600 na celém světě.

Spotřební materiál pro řetězce rychlého občerstvení

Pokud máte restauraci s rychlým občerstvením a potřebujete nádoby na servírování jídla, v našem internetovém obchodě Monouso najdete to, co potřebujete.

Náš internetový obchod je rozdělen do kategorií, abychom vám usnadnili vyhledávání produktů, které váš potravinový řetězec potřebuje.

V různých kategoriích najdete talíře, tácy, misky, příbory, sklenice, nádoby na potraviny a papírové sáčky.

Každý z výrobků je k dispozici v různých provedeních, zpracovaných ze surovin: biologicky odbouratelných, jednorázových nebo opakovaně použitelných.

Liší se také tvarem, velikostí a barvami, takže si můžete vybrat takové, které se hodí k produktům, které ve svém potravinářském podniku podáváte, a k osobnosti vašeho podniku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

BASIC DATA PROTECTION INFORMATION

Purpose: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Rights: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Recipients: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimation: Consentimiento del interesado.

Responsible: Envalia Group, S.L.

Additional information: You can find additional and detailed information on data protection in our privacy policy