fbpx

Rozdíl mezi opozdilci a čističi oken

Úklid domácnosti nabízí mnoho výrobků a předmětů, které vám pomohou udržet hygienu v každém koutě vašeho domova. Mezi nimi zmíníme dva, které, ačkoli mají různé čisticí funkce, často způsobují záměnu. Mluvíme o myčkách oken a čističích oken

Zjistěte, jaké je použití těchto dvou nástrojů, kolik druhů stěrek a čističů oken existuje a jak je správně používat, aby váš dům vypadal jako nový.

co jsou čističe oken?

Čističe oken jsou vynálezem navrženým s cílem snadno umýt okna, která máme doma, v kanceláři nebo na jiném místě.

Vyrábějí se z nerezové oceli nebo plastu a skládají se z rukojeti připevněné k pryžovému okraji, který slouží k čištění oken bez poškrábání skla.

Konstrukce se dokonale hodí na všechny typy skel a konstrukcí a nabízí možnost vyčistit i ty nejmenší detaily v těžko přístupných koutech, kam by se jiné typy čisticích nástrojů nebo nářadí nedostaly.

Protože se jedná o jeden z nejpoužívanějších předmětů pro čištění v domácnosti, existují v současné době různé typy čističů skla, jako jsou mimo jiné magnetické čističe skla, elektrické čističe skla a automatické čističe skla.

Čističe skla používá řada lidí v domácnostech k čištění oken, ale existují také profesionální čističe skla pro čištění prostor, budov a velkých prosklených ploch.

Příslušenství pro čističe skla

Abyste dosáhli kompletního vyčištění požadovaných povrchů, jsou čističe skla doplněny známými stěrkami na sklo.

Utěrky na sklo vyrobené z kůže jsou ideální volbou, pokud čistíte okna, velká okna nebo velké skleněné tabule. Po vyčištění nezanechávají žádné stopy po žmolkování nebo vysychání.

K tomuto čištění se hodí také utěrky z mikrovlákna, ale dávejte pozor, abyste při čištění nenarazili na pevné předměty a nepoškrábali sklo.

V případě, že potřebujete umýt vysoká okna a zdá se vám to obtížné, jsou k dispozici teleskopické nástavce různých velikostí, abyste mohli umýt až do posledního rohu okna, aniž byste museli stoupat po schodech.

jak čistit čističem oken?

Před zahájením čištění oken je důležité posoudit, jak moc je sklo znečištěné. Čištění špinavého okna od zaschlých kapek deště není stejný postup jako čištění skvrn od bláta.

Okna byste měli nejprve očistit vodou a mýdlem, abyste odstranili nečistoty, a pak pokračovat v čištění, aniž by vám v tom bránily částečky.

Mýdlo a voda pomohou nečistotám snadno odpadnout, takže se s jejich odstraňováním nemusíte tolik namáhat.

Jakmile je to hotovo, vyčistěte okno pomocí zvlhčovače oken. Zbytek vody odstraníte setřením stěrkou čističe oken.

co je to stěrka?

Haragán vynalezl Argentinec José Fandi pod názvem sušák na podlahu. Než se začaly prodávat, používali je rybáři v Evropě k odstraňování vody z paluby svých lodí.

Fandi vytvořil haragán, jak ho známe. Vyrobil ji pomocí dřevěné tyče, která měla na spodní straně drážku, do níž vložil gumovou pneumatiku z kola automobilu.

Když ji poprvé použil, zjistil, že vzhledem k tomu, že je navržena ze dvou částí, guma se při jejím přemístění odlepí, aby se zbavila vody.

Z tohoto důvodu ji přepracoval na celistvou, aby se guma neodlupovala a dala se snadno čistit.

Příslušenství pro čisticí houbu

Čistící stěrky se prodávají samostatně ve velikostech 45, 55 nebo 75 cm . Prodávají se také s rukojetí, která usnadňuje odčerpávání vody, nebo se zachycovačem vody.

Haragany mají lehkou konstrukci z hliníku, nerezové oceli a plastu. Mají dvojitou gumovou čepel, která usnadňuje čištění vody.

jak čistit s haragánem?

Úklid pomocí stěrky je jedním z nejjednodušších úkonů v domácnosti , a to bez ohledu na to, zda se chystáte vodu odstranit, nebo ji zachytit.

V případě, že se v místě, kde se nachází voda, kterou se chystáte čistit, nachází odpadky, seberte je lopatou a koštětem.

Stěrku stačí tlačit směrem, kterým chcete vodu odvádět, a postup několikrát opakovat, aby podlaha zůstala suchá.

Rozdíl mezi stěrkami a čističi oken

Přestože jsou stěrky a čističe oken vzhledově velmi podobné výrobky, jejich funkce při úklidu domácnosti se liší.

Stěrka slouží k zachycení nebo odstranění vody z jakéhokoli místa, jako jsou domy, budovy, lodě, řeznictví nebo průmyslové budovy, a mimo jiné i v případě povodní.

Na druhé straně čistič oken odstraňuje nečistoty nebo vodu ze skleněných ploch a zajišťuje čistotu do posledního rohu.

Jaký je rozdíl mezi lenochem a čističem oken?

Myčka funguje tak, že sbírá a odvádí vodu z domů, budov, lodí, řeznictví, průmyslových objektů…
Čistič oken naopak odstraňuje nečistoty nebo vodu ze skleněných povrchů.

Jsou to doplňkové nástroje?

Jedná se totiž o nástroje, které se používají k čištění a odstraňování nečistot.

Jaká je pevná struktura slackeru?

Jeho lehká konstrukce je vyrobena z hliníku a nerezové oceli.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.