fbpx

Stánek s churros: klíč k úspěchu

Abrir tu puesto de churros y no fracasar en el intento

Obchod s churro nebo stánek s churro je atraktivním podnikáním díky své vysoké ziskovosti , protože nevyžaduje velké počáteční investice a jeho provoz je levný

Mnoho lidí se ptá, jak si založit obchod s churro, ale co potřebujete k založení obchodu s churro? K otevření obchodu s churros potřebujete nejen vědět, jak churros připravit, ale také vědět, jaké stroje jsou pro tento obchod vhodné, jaké prostory jsou pro otevření obchodu s churros vhodné nebo jak získat potřebná povolení.

Seznamte se se všemi důležitými aspekty, postupy a vybavením, které potřebujete k založení úspěšného obchodu s churro v krátkém čase

Tohle potřebujete k otevření churrería

Antes de colgar el cartel “Abierto”, necesitas esto para abrir churrería

Podnikání nelze otevřít, aniž byste měli definovány některé základní aspekty, jako je plánování podnikání a prostory nebo místo, kde si stánek s churro zřídíte.

Oba kroky jsou důležité, abyste měli základ toho, jak má váš obchod s churro vypadat a jaké strategie použijete k přilákání nových zákazníků.

Strategické plánování zaměřené na podnikání

Pokud jde o strategické plánování zaměřené na vaše podnikání, musíte prozkoumat konkurenci prodejen churros v oblasti, kde chcete otevřít svůj podnik, a vytvořit obchodní návrh, který vás odliší od ostatních

Důležité je také definovat cílovou skupinu a navrhnout jídelní lístek stánku s churro, stejně jako nabídky nebo propagační akce, které přitáhnou pozornost všech.

V rámci tohoto strategického plánování byste také měli stanovit, jakou image má mít váš obchod s churro, jaká média budou použita k realizaci marketingových strategií a jaké strategie určíte pro zvýšení svého dosahu.

Prostory, ve kterých bude provozována prodejna churro

Churro salony nejsou podniky, které by pro svůj provoz potřebovaly velké prostory . Obecně lze volit mezi pojízdným stánkem s churro a provozovnou o rozloze maximálně 50 metrů čtverečních

Ať už se jedná o pojízdný stánek nebo obchod, musí být umístěn v části města, kde je dobrý pohyb lidí, v kteroukoli denní dobu a po celý rok

Dobrým tipem je zřídit prodejny churro v okolí náměstí, sportovišť, divadel, nákupních center a dalších rušných podniků

Pokud uvažujete o lokální variantě, doporučujeme rozdělit prostor na čtyři části: prostor pro obsluhu zákazníků, sklad surovin, prostor pro přípravu churros a toalety

V případě mobilních stánků s churros můžete k prodeji churros po celém městě využít potravinářský vůz. Kromě toho se budete moci účastnit veletrhů, akcí, koncertů nebo trhů.

Vybavení stánku s churro

Vybavení stánku s churros se skládá ze strojního zařízení, nábytku a systému, který usnadňuje větrání a odsávání kouře vznikajícího při pečení churros.

Vezměte si tužku a poznamenejte si každé vybavení, které potřebujete pro zprovoznění svého stánku s churros.

Stroje a dodávky

Při určování potřebného strojního vybavení berte v úvahu tři základní procesy, které tvoří přípravu: hnětení, smažení a podávání.

V každém z těchto kroků budete potřebovat zařízení nebo stroje, které vám usnadní přípravu: fritézu, hnětač, tácy na odkapávání churros, misky, dávkovače, hůlky a kleště.

K servírování budete potřebovat papírové sáčky na churros, kornouty odolné proti mastnotě, talíře, ubrousky, brčka, jednorázové kelímky na čokoládu a další základní produkty, které zákazníkům poslouží tak, jak si zaslouží

S rostoucí poptávkou po vašem stánku s churro budete muset zvýšit množství zařízení nebo výrobní kapacitu.

Ventilační zařízení

Ventilační zařízení se skládá ze všech odsavačů, které umožňují únik kouře vznikajícího v provozovně přes filtry, které čistí zápach.

Ujistěte se, že komín, kterým je kouř odváděn, je umístěn nahoře a neruší sousední budovy.

Nábytek

Co se týče nábytku, je třeba pořídit pracovní stoly na přípravu těsta na churro, police na skladování a chladničky

Abyste mohli nabídnout vynikající služby zákazníkům, je důležité koupit stoly a židle, na kterých mohou zákazníci sedět a vychutnat si svou objednávku. Pro snadné čištění volte nejlépe nerezové.

Stejně tak nesmíte vynechat ozdobné předměty provozovny nebo stánku , abyste upoutali pozornost lidí, kteří procházejí kolem vaší churrería.

Povolení a licence k otevření provozovny churro

Permisos y licencias para abrir churrería

Existují různé typy licencí pro stravovací služby a stejně jako v každém gastronomickém podniku je i pro otevření obchodu s churro nutné mít všechna povolení a licence aktuální. Jak získat licence pro svůj stánek s churro?

Prvním dokumentem, který musíte mít v platnosti, je pojištění občanské odpovědnosti. Je nezbytné pokrýt jakoukoli nehodu, ke které může v provozovně dojít

Na druhou stranu musí mít všichni zaměstnanci prodejny churro, kteří přicházejí do styku s potravinami, platný průkaz pro manipulaci s potravinami.

Stejně tak musíte požádat o povolení k činnosti na radnici své autonomní oblasti, abyste měli povolení k otevření stánku s churros

Nakonec se musíte zaregistrovat na daňovém úřadě pro ekonomické činnosti ve zvláštním režimu pro osoby samostatně výdělečně činné a založit společnost pro podnikání s churros.

je stánek s churro ziskový?

Rentabilidad y churrería ¿Es compatible?

Dá se říci, že obchod s churro je synonymem ziskovosti. Jedná se o podniky, které nevyžadují velkou částku peněz jako počáteční investici. Rovněž náklady na nákup surovin potřebných k přípravě churros nejsou vysoké a zisky podniku jsou vyšší.

Je třeba mít na paměti, že sezónnost ovlivňuje tento obchod více než jiné v odvětví pohostinství: v létě pouliční stánky a prodejny churros zavírají své brány kvůli nízké poptávce po tomto produktu v nejteplejších měsících roku. Kromě toho je prodej vyšší o víkendech a na festivalech. A pokud se rozhodnete pro kamion s občerstvením, pokud nebudete jezdit na trhy nebo jarmarky během týdne, bude prodej velmi nízký. O víkendu to pokračuje.

Proto je důležité, abyste v případě, že si v obchodě zřídíte churrería, měli plán na letní měsíce a zachovali ji jako kavárnu nebo pekárnu. A pokud se rozhodnete pro mobilní prodejnu, zajímejte se o všechny letní veletrhy, kterých se můžete zúčastnit.

Je důležité si uvědomit, že pokud prodáváte kvalitní výrobek, bude o vás velký zájem ze strany místních obyvatel, návštěvníků i turistů.

je v odvětví churro velká konkurence?

¿Qué decimos de la competencia en el negocio churrería?

Stejně jako v každé restauraci nebo cateringu mají i stánky s churro svou konkurenci. Neexistuje však nic, co by dobrá prodejní strategie nedokázala vyřešit.

Pokud máte gastronomickou nabídku a služby, které se liší od ostatních, máte větší šanci přilákat nové zákazníky

Například nabídka 24hodinové služby nebo služby doručení domů může znamenat rozdíl mezi běžnou službou jakéhokoli obchodu s churro a tím, co vaše cílová skupina hledá.

Mobilní nebo pevný stánek s churro: Co je lepší?

Puesto de churros ambulante o fijo ¿Qué es mejor?

Dobrou možností, jak začít podnikat , je buď prodejna churro, nebo mobilní stánek, tj. není nutné mít mobilní stánek a pak se přesunout do prodejny.

Je však důležité vzít v úvahu aspekty, výhody a omezení, které každá z těchto metod nabízí.

Zřízení prodejny churros v provozovně umožňuje zákazníkům přijít a koupit si churros tak často, jak chtějí. Nabízí však omezení v závislosti na oblasti, ve které se nachází.

Mobilní stánky s churro jsou naopak univerzální a umožňují účast na akcích, trzích a veletrzích v různých částech města. Tím je zajištěno uspokojení větší poptávky, než by bylo možné v obchodě.

Nevýhodou je, že k provozování je třeba získat další povolení, takže to může být o něco složitější než otevření stálé prodejny churro.

Kde je nejjednodušší provozovat stánek s churro?

Vždy je dobré rozmístit je v okolí náměstí, sportovišť, divadel, nákupních center…

Co budete potřebovat, abyste si mohli postavit stánek s churro?

Budete potřebovat stroje a zásoby, ventilační zařízení, nábytek, povolení a licence.

Je stánek s churros ziskový?

Surovina je levná a velmi výnosná, ale musíme si uvědomit, že stánek s churro není otevřen po celý rok.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.