fbpx

Vinylové rukavice: použití a doporučení

Nárůst počtu případů koronaviru (Covid-19) zvýšil zájem o správnou hygienu , aby se předešlo možným infekcím. V tomto smyslu jsou jednorázové rukavice, například vinylové, účinným ochranným opatřením proti viru a jsou také součástí osobních ochranných prostředků (OOP) proti Covid-19. Ochranné rukavice proti biologickým činitelům musí zaručovat nepropustnost, maximální pružnost a vysokou citlivost, aby je bylo možné používat při všech typech prací.

V současné době je na trhu k dispozici několik typů jednorázových rukavic, které splňují různé potřeby. Mezi latexové, nitrilové a vinylové rukavice patří úroveň ochrany, pohodlí nebo trvanlivost.

Co jsou vinylové rukavice

Vinylové rukavice jsou typem jednorázových rukavic vyrobených ze syntetických PVC pryskyřic, takže nepředstavují stejné riziko alergie jako alternativy z latexu nebo přírodního kaučuku, což z nich činí atraktivní volbu pro přípravu potravin a bezpečnost zaměstnanců.

Vinyl je méně elastický než nitril a latex, takže je volnější a měkký a příjemný na dotek. Kromě toho tento materiál nabízí vyšší propustnost a nižší odolnost než nitrilové nebo latexové rukavice.

Vinylové rukavice mají následující vlastnosti:

  • 100% bez latexu.
  • Elastické.
  • Odolnost vůči chemikáliím: silným kyselinám a zásadám, solím, jiným vodným roztokům a alkoholům.
  • Odolnost vůči potravinám, vodě, olejům a ropným látkám.

K čemu se používají vinylové rukavice?

vinilo-guantes

Vinylové rukavice se doporučují pro krátkodobé úkoly s vysokou frekvencí výměny, jako je ortodoncie, domácí použití, potravinářský průmysl nebo použití v domácnostech pro čištění pacientů.

Tyto rukavice se používají především v potravinářském průmyslu k zajištění dodržování hygienických norem. Díky volnějšímu střihu jsou ideální pro pracovníky v maloobchodě s potravinami a umožňují rychlé a snadné sundání rukavic při jednání se zákazníky. Kromě toho jsou vinylové rukavice díky své odolnosti vůči olejům ideálním ochranným prostředkem pro pohostinství.

Vinylové rukavice poskytují ochranu i při běžném úklidu, například při výměně prádla nebo praní. Tyto rukavice jsou obzvláště vhodné pro použití ve zdravotnictví, lékařství nebo zubním lékařství, protože splňují normu pro lékařské ochranné rukavice (EN 455) a zlepšují ochranu pacienta a uživatele před všemi biologickými a chemickými riziky. Vinylové rukavice splňují všechny požadavky na mikrobiologické testování a testování bezpečnosti při nízkém chemickém riziku (EN 374-2 a EN 374-3).

jednorázové rukavice s práškem nebo bez prášku?

Většina našich vinylových rukavic je k dispozici v práškových a bezpraškových variantách. Pudrové rukavice jsou potaženy lehkou vrstvou základního kukuřičného škrobu v prášku, který usnadňuje navlékání rukavic a také pomáhá absorbovat pot. Někteří uživatelé to považují za výhodné a zvyšuje to pohodlí při dlouhodobém používání. V klinických podmínkách mohou být vhodnější rukavice bez pudru, aby se minimalizovalo riziko křížové kontaminace , ke které dochází přirozeným rozptylem pudru.

Prášek, který se používá ve vinylových rukavicích, aby se snadno navlékaly a svlékaly, je kukuřičný škrob. To zajišťuje, že se ruce do rukavic hladce vejdou, ale někteří lidé zjistili, že trpí podrážděním způsobeným třením pudru v rukavicích, a proto se častěji volí druhy bez pudru.

Doporučení pro používání vinylových rukavic

Jednorázové rukavice, například vinylové, poskytují vynikající ochranu před kontaminací, pokud jsou správně nošeny a sundávány. Abyste z nošení rukavic měli co největší užitek, doporučujeme postupovat podle níže uvedených pokynů:

Krok 1: Výběr správné rukavice

Vyberte si rukavice, které dobře padnou a jsou určeny pro zamýšlené použití.

Krok 2: Zkontrolujte stav rukavic

Zkontrolujte každou rukavici, zda není roztržená nebo propíchnutá.

Krok 3: Umyjte si ruce

Rukavice by nikdy neměly nahradit řádné mytí nebo dezinfekci rukou . Proto je vhodné si před a po nasazení rukavic umýt ruce.

Krok 4: Používejte rukavice

Nasaďte si rukavice. V jednorázových rukavicích se nedotýkejte telefonů, klik a podobných zařízení.

Krok 5: Po použití rukavice vyhoďte

Jednorázové rukavice nikdy neperte ani nepoužívejte opakovaně. Rukavice by se měly používat pouze v případě potřeby a po nezbytně nutnou dobu, protože nadměrné používání rukavic zvyšuje bezpečnost a křížovou kontaminaci.

Vkaždé z následujících situací si nezapomeňte sundat rukavice, umýt si ruce a nasadit si nový pár rukavic:

  • Mezi pacienty nebo úkoly.
  • Při kontaminaci rukavic.
  • Při znečištění rukavic.
  • Když se zlomí rukavice.
  • Pokud byly rukavice nošeny po dobu čtyř po sobě jdoucích hodin.
  • Po kýchnutí, kašli nebo dotyku vlasů či obličeje.

Je důležité správně sundat rukavice a dodržovat správnou techniku, jak je uvedeno níže, aby nedošlo ke kontaminaci zvenčí. Kromě toho byste také měli vědět, kam se jednorázové rukavice odkládají.

YouTube video

Nakonec lze vinylové rukavice použít jednou a vyhodit je, a proto jsou ideální volbou pro jednorázové úklidové nebo vyšetřovací kontroly, kde by latex mohl způsobit alergickou reakci. Dodávají se v práškových verzích pro snadné nasazení a některé jsou dokonce sterilizované pro kontrolu infekce.

Co jsou vinylové rukavice?

Jedná se o typ jednorázových rukavic vyrobených ze syntetických PVC pryskyřic, takže nepředstavují stejné riziko alergie jako alternativy z latexu nebo přírodního kaučuku, což z nich činí atraktivní volbu pro přípravu potravin a bezpečnost zaměstnanců.

K čemu se používají vinylové rukavice?

Používají se především v potravinářském průmyslu k zajištění dodržování hygienických norem. Díky volnějšímu střihu jsou ideální pro pracovníky v maloobchodě s potravinami a umožňují rychlé a snadné sundání rukavic při jednání se zákazníky.

Vinylové rukavice: doporučení pro použití

– Výběr správných rukavic
– Zkontrolujte, zda je v bezvadném stavu
– Umyjte si ruce
– Použití rukavic
– Po použití je vyhoďte

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.