fbpx

Výzdoba baru na terase a restaurací, jak na to letos v létě

Decoración de terrazas bar y restaurantes, cómo hacerlo este verano

Výzdoba baru na terase nemůže v létě zůstat bez povšimnutí, aby upoutala pozornost zákazníků, kteří se chtějí dobře bavit s přáteli nebo rodinou.

Při výzdobě teras restaurací nebo barů je důležité, abyste vzhledem k vysokým teplotám, které v tomto ročním období panují, kladli důraz na pohodlí zákazníků.

Podívejte se, jaká jsou doporučení pro výzdobu teras restaurací a barů, jaké prvky máte a jaké byste neměli používat v designu.

Snadno použitelné tipy pro úspěšné podnikání.

Klíče k výzdobě baru na terase a odlišení se od konkurence

Klíče k výzdobě baru na terase a odlišení se od konkurence

Výzdoba baru na terase je klíčovým prvkem, který přiláká lidi k návštěvě vaší restaurace a nabídne jedinečný prostor, kde si můžete vychutnat pokrmy z vašeho jídelního lístku.

Proto navrhujeme několik zásad, kterými se musíte řídit, abyste měli terasu, která vynikne, přiláká zákazníky a bude v souladu s platnou legislativou.

Zaměřte se na svého klienta

Výzdoba baru s terasou musí být zaměřena na pohodlí a atmosféru, kterou zákazníci navštěvující váš podnik hledají.

Tipem, jak toho dosáhnout, je vzít v úvahu cílovou skupinu vašeho podniku a vytvořit design, který bude vyhovovat jejím potřebám.

Studujte své cílové publikum, analyzujte jeho vkus, provádějte průzkumy a zapojte je do výzdoby od okamžiku, kdy začnete rozvíjet svůj nápad.

Pamatujte na heslo o dekoracích: Méně je více

Při zařizování baru na terase se také uplatňuje zásada, že méně je více, aby prostor působil vyváženě a pohodlně.

Nadbytek zbytečných dekorativních prvků na terasách, jako jsou fontány nebo sochy, brání průchodu na místo nebo opuštění podniku. Také příliš mnoho předmětů může ztěžovat atmosféru a zahlcovat strávníky.

Nejlepším doporučením, které můžete vzít v úvahu při výzdobě teras restaurací nebo barů, je použití neutrálního barevného nábytku a určitých dekorativních prvků, které přinášejí barvy, jako jsou polštáře nebo obrazy.

Především: pohodlí

Lidé na barové terase hledají příjemnou výzdobu, ve které stráví příjemné chvíle a odreagují se od reality.

Za tímto účelem je třeba zakoupit nábytek podle velikosti provozovny, který vám umožní uspořádat restauraci, respektovat vzdálenosti a zajistit, aby nepřekážel při průchodu strávníků a číšníků.

Dalším důležitým aspektem pohodlí je, že zákazníci si chtějí sednout a povídat si se svými přáteli nebo kolegy, proto by židle neměly být vyrobeny z tvrdých nebo drsných materiálů.

Nabídněte soukromí, které byste si sami přáli

Dalším klíčovým aspektem výzdoby restauračních teras je zajištění soukromí strávníků, protože je nepříjemné, aby se kolemjdoucí dívali na terasu a sledovali zákazníky při konzumaci jejich pokrmů nebo nápojů.

Abyste předešli nepříjemným okamžikům pro strávníky, použijte materiály, které slouží jako závěs, a zajistěte tak klidnou a soukromou obsluhu.

Mezi materiály, které můžete použít, patří tmavé plachty, stěny z bambusových tyčí a dřevěných prken nebo vysoké keře.

Pokud nechcete odříznout výhled ven, můžete použít materiály, které brání výhledu dovnitř, ale umožňují vychutnat si výhled ven z terasy.

Osvětlení by mělo být ideální pro vaši cílovou skupinu

Terasy jsou ideálním prostorem pro denní posezení, protože mají přirozené osvětlení. Znamená toale , že je nelze používat po setmění?

Naopak byste měli využít barové terasy s použitím světel, která doplní vaše dekorativní prvky

Můžete použít závěsná světla, svíčky na jednotlivých stolech, lucerny s led žárovkami nebo nábytek se světly uvnitř.

Málo slunce, více stínu

Slunce je skvělým spojencem při využívání teras, pokud neruší hosty během obsluhy.

Proto je důležité mít k dispozici skládací slunečníky nebo markýzy, které zákazníkům umožní užít si pobyt ve stínu, pokud je začne obtěžovat slunce.

Inovace bez přehánění

Kreativita při výzdobě restauračních teras je aspekt, který je třeba využít, dokud nedosáhnete obrazu, který chcete zprostředkovat.

Prvním krokem je výběr stylu a barev, které se použijí k výzdobě terasy baru. Díky tomu můžete začít inovovat část prvků, které ji tvoří.

Aby podlaha terasy nebyla jen keramická nebo asfaltová, můžete na ni umístit například dřevěnou podlahu nebo umělý trávník, který upoutá pozornost.

Pokud to prostor a styl dovolí, zakomponujte do návrhu rostliny, které oddělí jednotlivé oblasti a zajistí na terase uvolněnou atmosféru.

Udělejte dojem už při vstupu

Nejenže byste se měli zaměřit na výzdobu baru s terasou, ale musíte věnovat úsilí také vstupu do podniku.

Nesmíte zapomínat, že vchod je prvním dojmem, který si zákazníci o vašem podniku udělají, a je jedním z důvodů, proč se rozhodnou, zda do podniku vstoupí, nebo budou pokračovat v cestě.

Ujistěte se, že jsou okna čistá, nápis viditelný, barva v dobrém stavu, máte vymezené parkoviště a vnější výzdoba je čistá a upravená.

Vstoupili byste do restaurace se špatně udržovaným vchodem a udělali byste špatný dojem? Stejně budou reagovat i vaši strávníci.

Základní smysly pro výzdobu restauračních teras

Základní smysly pro výzdobu restauračních teras

Ačkoli se má za to, že výhled je jediným smyslem, na kterém záleží, když se mluví o výzdobě teras restaurací, ve skutečnosti je třeba vzít v úvahu každý ze smyslů strávníků.

Pohled musí zachycovat harmonii mezi jednotlivými prvky výzdoby, barvami a texturami. Pro jeho vylepšení je důležité nainstalovat dobrý systém osvětlení, který umožňuje jasně vystihnout detaily a zajistit chladnou nebo teplou atmosféru terasy.

Co se týče zápachu, terasy restaurací mohou být pro strávníky obtěžkány nepříjemnými pachy. Proto je nutné proti nim použít osvěžovače vzduchu nebo vonné svíčky, které jsou také součástí výzdoby.

Dalším smyslem, který by měl být stimulován, je sluch, a to hudbou podle koncepce a provozní doby. To je patrné při návštěvě podniku během dne, kdy se hraje tichá hudba, na rozdíl od noční služby, kdy se používá živá a veselá hudba.

Při obsluze jsou důležité také pocity a textury, díky nimž si zákazníci vytvářejí vztah mezi tím, co cítí, a výzdobou terasového baru.

A konečně chuť je smysl, který je v rukou kuchařů a barmanů, kteří připravují jednotlivé položky jídelního lístku. Aby probudili chuťové buňky, musí používat kvalitní produkty a lahodné a inovativní chutě.

Prvky, které je třeba vzít v úvahu při výzdobě restauračních teras

Prvky, které byste měli vzít v úvahu při zařizování restaurací na terasách

Existují položky, které nesmí chybět ve výzdobě baru na terase. Jinak není možné, aby byl přístupný veřejnosti.

Židle, stoly, deštníky a ventilátory jsou některé z prvků, které musíte mít k dispozici. Nemáte je? Na co čekáte, abyste si je mohli pořídit?

Slunečníky

Slunečníky ve výzdobě baru s terasou jsou prvkem, který zvyšuje kvalitu služeb poskytovaných zákazníkům.

Pokud konzumují své produkty a mají pocit, že slunce je silné, stačí požádat číšníka, aby -prosím- otevřel slunečník, a mohou pokračovat v zábavě.

Ačkoli slunečníky můžete mít v kterémkoli ročním období, v létě je musíte mít, abyste zabránili úpalu strávníků v důsledku dlouhého pobytu na slunci.

Tabulky

Stoly jsou nepostradatelnou součástí výzdoby terasy, aby číšníci mohli servírovat pokrmy a nápoje, které budou zákazníci konzumovat.

Obvykle jsou vyrobeny z materiálů, jako je nerezová ocel, plast nebo hliník, protože se snadno čistí a jsou cenově dostupné.

Můžete se však odlišit od ostatních tím, že restaurační terasy vyzdobíte dřevěnými stoly v orientálním stylu a zákazníci si na ně mohou sednout na pohodlné polštáře.

Židle

Židlejako prvek výzdoby restauračních teras musí mít design, barvy nebo materiály, které se hodí ke stolu.

Můžete si vybrat mezi lavicemi, židlemi, křesly s polštáři nebo použít polštáře, aby si zákazníci mohli službu vychutnat.

Tyto volby budou záviset na stylu designu, který jste zvolili pro výzdobu baru na terase a podniku obecně.

Nezapomeňte, že je důležité zachovat harmonii v obou prostředích.

Fanoušci: Nutnost!

Přestože jsou terasy venkovní, v některých dnech je nutné mít k dispozici ventilátor, aby se zabránilo silnému letnímu horku.

Nejvíce doporučované jsou mlhové ventilátory.

Tento typ ventilátoru dokážesnížit teplotu na terase až o 10°C.

Zákaz výzdoby terasy baru

Prohibidos de la decoración de terraza bar

Při výzdobě baru s terasou je důležité být kreativní a vyvarovat se použití dekorativních prvků, které by způsobovaly problémy podniku nebo narušovaly pohodlí, které vaši zákazníci hledají.

Zjistěte, jaké prvky byste na terase neměli používat, abyste neporušili nařízení obce a nezrušili povolení k provozu baru na terase.

Umělé rostliny

Pokud chcete přidat dekorativní prvky, jako jsou rostliny nebo květiny, ujistěte se, že jsou přírodní a dobře udržované.

Umělé rostliny jsou špatné pro image, kterou chcete zákazníkům zprostředkovat, protože vyvolávají dojem, že jste si s výzdobou baru na terase nedali více práce.

Audiovizuální zařízení

Jedním z hlavních prvků, které nejsou na terasách povoleny, jsou televizory nebo LED obrazovky, na kterých se přehrávají sportovní události, zprávy, filmy nebo jiné pořady.

Toto pravidlo je třeba dodržovat, aby se zabránilo vzniku tlačenice kolem terasy a aby podnikatelům hrozila pokuta.

Výstavy

Stejně jako televize nejsou na terasách povoleny koncerty nebo živá vyst oupení.

Pokud chcete nabízet živou hudbu, musíte ji nabízet uvnitř podniku.

Vařiče a chladiče

Sporáky, ledničky, trouby a další nábytek na vaření nebo skladování potravin; musí být v kuchyni, nikoli na terase.

Pouze nádobí, sklenice a příbory mohou zůstat na polici uvnitř terasy, aby se ušetřil čas číšníků při obsluze.

Osvětlení

Osvětlení je základním prvkem, který nesmí ve výzdobě baru na terase chybět, ale má také svá pravidla.

Při instalaci osvětlovacích systémů se musíte vyvarovat použití bodových světel, blikajících žárovek nebo barevných žárovek.

Když přemýšlíte o výzdobě baru na terase, nezapomeňte na právní aspekty

Při přemýšlení o výzdobě baru na terase nezapomínejte na právní aspekty.

Městská rada každého města má příslušné předpisy pro správu teras v dané lokalitě, které se mohou každý rok měnit a stanovují podmínky jejich využívání.

V první řadě je to otevírací doba teras, která může končit ve 12 hodin nebo v brzkých ranních hodinách.

Dalším často se vyskytujícím předpisem je, že terasy barů – včetně jejich výzdoby – nesmějí zabírat více než 50 % chodníků.

Obecně platí, že předpisy omezují otevírání podle ročních období a upřednostňují ta, která přinášejí podnikatelům větší příjmy, například léto.

Chcete-li získat více informací o právních aspektech teras, doporučujeme vám navštívit obecní úřad ve vaší obci a zjistit, jaké jsou podmínky pro vyřízení povolení mít terasu.

Nezbytné pro výzdobu restauračních teras

Nezbytné pro výzdobu restauračních teras

Výzdoba teras barů a restaurací se neomezuje pouze na použitý nábytek. Zahrnuje také předměty, jako je nádobí, které jsou důležité pro pozornost.

V našem internetovém obchodě Monouso vám nabízíme produkty, které potřebuje každá restaurace k servírování pokrmů a nápojů. Každý z nich za přijatelné ceny a v kvalitě, kterou potřebujete pro své podnikání.

V našem katalogu najdete talíře, sklenice, džbány, tácy, příbory, nádoby, míchátka, slámky a ubrousky, které doplňují výzdobu, a to v různých barvách, tvarech a velikostech.

Vyberte si produkty, které nejlépe vyhovují vašemu konceptu restaurace, zaplaťte a počkejte – až 48 hodin – na jejich doručení na vámi zvolenou adresu.

Kromě toho je doprava vašich produktů zdarma při spotřebě vyšší než 59 €.

Na co čekáte? Nenechte si ujít tuto příležitost a nechte naše výrobky zvýraznit každý z dekorativních prvků použitých pro bar na terase.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.