fbpx

Jak založit ziskový obchod s vaflemi

Como-montar-negocio-de-gofres

Založení podniku na výrobu vaflí je dobrou alternativou pro ty, kteří chtějí investovat do potravinářství. A není pochyb o tom, že tyto nadýchané dezerty jsou oblíbené jak u dětí, tak u dospělých.

Pokud se chcete dozvědět, jak založit obchod s vaflemi, jste na správném místě. Protože zde na Monouso vás budeme informovat o základních krocích, jak začít s tímto typem cateringového podnikání. Zajímá vás to? Pak čtěte dál!

Založení podniku na výrobu vaflí Jak je to výhodné?

Vafle je lahodný dezert, který je známý již od středověku a dlouho se udržel. Ve skutečnosti se jí podařilo nejen být oblíbenou mezi světovou populací, ale také se jí podařilo být oblíbenou mezi světovou populací. Proto je běžné, že tyto franšízy s různými karamelovými, ovocnými, čokoládovými nebo dokonce zmrzlinovými polevami vidíte všude.

V pohostinství byly podniky s vaflemi vždy udržitelné. Je však vhodné ji doplnit dalšími nabídkami, aby byla ještě výhodnější.

Především byste měli vědět, že nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti ani rozsáhlé školení. Stačí pár minut surfovat po internetu a uvidíte mnoho receptů, které s trochou cviku budou vyhovovat každému.

Kromě toho malé franšízy, které často vídáme na místech, jako jsou obchodní centra a kina, nepotřebují velké investice. A pokud se vám je podaří umístit na správné místo, uvidíte, jak se váš příjem v krátké době znásobí.

Pokud jde o profesionální vaflovače, měli byste vědět, že existuje mnoho druhů, velikostí a modelů. Dobrou zprávou však je, že všechny jsou cenově velmi dostupné. Zaměřují se totiž na maximální produktivitu, snadné čištění a optimální teplotu.

Vzhledem k výše uvedenému se domníváme, že byste mohli začít podnikat se skromnou investicí a v krátké době získat poměrně značné příjmy.

5 účinných kroků k založení obchodu s vaflemi

Pokud jste nás sledovali až sem, je to proto, že máte zájem investovat čas a peníze do tohoto modelu podnikání v pohostinství. Vezměte tedy na vědomí následující postup, jak začít ziskově podnikat s vaflemi:

1. Plánování funkcí vašeho obchodu s vaflemi

Nejprve musíte definovat, jak bude váš obchodní model vypad at, abyste mohli podniknout kroky k jeho uskutečnění:

 • V ideálním případě začněte plánováním seznamu produktů, které budete nabízet.
 • Pokud máte v úmyslu prodávat vafle ke konzumaci mimo provozovnu, je nutné, abyste měli vhodné obaly a jednorázové sáčky.
 • Pokud naopak chcete, aby se vafle jedly horké přímo na místě, zajistěte dostatečně pohodlný prostor. Za tímto účelem byste měli pořídit několik stolů a židlí, které odpovídají firemní image podniku.
 • Budete také potřebovat technologické vybavení, jako jsou počítače, tiskárny a další vybavení nezbytné pro správu vašeho nového podniku.
 • Nezapomeňte si předem otestovat recepty a přísady. Promluvte si s potenciálními zákazníky a zjistěte jejich preference. Možná by bylo dokonce dobré oslovit své konkurenty a sledovat příchutě s nejvyšším obratem.

2. Vaflovač a speciální zařízení na vafle

Nyní se zaměřte na pořízení žehličky nebo vaflovače. Stojí od 45 do 75 dolarů a stačí jich jen pár a můžete vyrazit.

V tomto smyslu si můžete vybrat mezi tradiční kulatou vaflí, typickou obdélníkovou vaflí nebo modelem ve tvaru rybí kosti, který je kupodivu oblíbený u všech. Můžete se však rozhodnout pro modely s více vaflemi, které umožňují měnit desky a nabízet tak hry s tvary při prezentaci vašich výrobků.

maquina-de-gofres-profesionales-para-negocio

Na začátku vám postačí jednoduché vybavení. S růstem firmy si však budete moci pořídit další specializované stroje, mimo jiné automatické dávkovače, lízátka, bublinkové vaflovače.

Kromě toho doporučujeme investovat do dalších kuchyňských potřeb, jako jsou špachtle, misky a jednorázové nádobí.

K dalším strojům, které můžete do svého podniku na vafle zařadit, patří dostatečně velká chladnička. Ideální pro začlenění dalších snadno prodejných potravin a nápojů, jako jsou nealkoholické nápoje a zmrzlina, do vaší nabídky.

Kromě toho můžete přidat vitrínu na polevy, abyste ochránili své výrobky v době, kdy se nepoužívají. Můžete ji také doplnit koutkem s přírodními šťávami, mixéry, přístrojem na horkou čokoládu atd.

3. Rozšíření produktu na cílovém trhu

Pokud je vafle vaším záměrem nabízet velkoobchodně, měli byste navrhnout atraktivní obal, který bude zobrazovat podobu výrobku. Měli byste v nich uvést použité ingredience a tabulku nutričních hodnot.

Účinnou strategií je poskytování vzorků prodejcům a distributorům. Doporučujeme také naplánovat předvádění vaflí v supermarketech, lékárnách, kinech a dalších místech. Zákazníci se tak začnou s produktem ztotožňovat a brzy si vybudují loajalitu.

Snažte se navázat kontakt se svými sousedy, buďte přítomni ve virtuálních prodejních skupinách a kontaktujte jiné společnosti, abyste navázali spojenectví.

4. Zaměstnávejte lidi, kteří sdílejí vaše hodnoty

Podnik na výrobu vaflí nepotřebuje mnoho zaměstnanců. Je však velmi důležité, abyste nyní zvážili, kteří zaměstnanci by mohli být součástí této firemní rodiny.

Můžete mít vše výše uvedené, ale pokud vaši zaměstnanci nesdílejí vaši vizi podnikání, jednoduše se nepohnete kupředu. V tomto případě je nejúčinnější školení.

Vytvořte prostor pro socializaci vašeho obchodního projektu, cílů, poslání, vize a hodnot. Ujistěte se také, že jsou všichni současně proškoleni vobsluze a údržbě strojů. Tímto způsobem poroste důvěra a budou se cítit jako součást stejného týmu.

5. Pořiďte si software pro řízení podniku

Software pro řízení vám pomůže řídit vaše obchodní operace zjednodušením a automatizací procesů. Díky němu budete mít spojence pro žádosti, inventuru, výdaje, příjmy a mnoho dalších administrativních činností.

Tento typ aplikace sníží náklady a zefektivní práci, čímž ušetří cenný čas společnosti. Mezi alternativy, které nejlépe vyhovují vaší společnosti, patří mimo jiné XD Software, TPV 123 FastFood, Hosteltáctil a Loyverse.

Na druhou stranu vám doporučujeme posílit vaše podnikání pomocí aplikací pro doručování. S nimi by se počet potenciálních zákazníků znásobil. Vzhledem k pandemii dává velká část obyvatelstva přednost pohodlí domova, kde si objednává a vychutnává jídlo. Určitě byste měli výhodu oproti konkurenci, protože vaši zákazníci by měli přístup k nabídkám a akcím.

Jak připravit těsto na vafle, nejlepší recept, který vám pomůže začít

Přestože existují 3 recepty na vafle (belgické, liege a vafle nebo americké vafle), rozhodli jsme se začít tímto ideálním domácím receptem, a to z důvodu analýzy nákladů:

Výběr belgických vaflí se smetanou v Bruselu

Na 8 porcí vaflí budete potřebovat:

 • 250 gramů hladké mouky.
 • 25 gramů čerstvého droždí nebo 8 gramů sušeného droždí.
 • 150 gramů cukru
 • 100 ml mléka
 • 100 gramů másla
 • 3 gramy soli
 • Vanilka
 • 2 vejce (bílky oddělené od žloutků).

Teď už stačí jen smíchat ingredience a vybrat vaflovač, který použijete, a je hotovo!

V tomto ohledu je nejdůležitější si uvědomit, že ne všechny oplatky jsou stejné a jejich vnímavost u veřejnosti bude záviset na každé zemi. Proto je důležité provést předchozí průzkum, aby vaše podnikání bylo ziskové od prvního okamžiku.

Závěrečné úvahy

Na závěr si vezměte na vědomí tyto tipy, aby vaše první kroky v oboru vaflí byly bezpečné:

 • Vaflovač není jen o těstě . Měli byste také zahrnout širokou škálu zálivek a polev, abyste uspokojili všechny druhy chutí. Každý si tak může vybrat svou oblíbenou vafli na jednom místě. Klíčem ke kombinaci nekonečného množství možností bude kreativita, i když oblíbená je téměř vždy smetana a čokoláda v kombinaci s ovocem, zmrzlinou, džemy a cukrovinkami.
 • Pokud usilujete o ziskovost, je nejlepší kombinovat různé možnosti obchodního modelu. Tímto způsobem neomezíte svou nabídku na omezenou veřejnost, protože rozšíříte své možnosti. Spojte svůj obchod s vaflemi s palačinkami, zmrzlinou nebo churros a vaše první kroky budou méně riskantní.
 • Ziskovost tohoto typu podnikání bude záviset na mnoha faktorech, i když je zcela zřejmé, že předchozí zkušenosti nejsou nutné. Nejdůležitější je naučit se připravit správný recept a zbytek už bude mnohem snazší.
 • Neomezujte se pouze na prodej dezertů. Zvažte všechny možnosti a vždy udělejte něco navíc. Slané vafle se staly trendem pro obědy, svačiny i večeře. Lze je kombinovat s kuřecím masem, salátem, lososem, sýrem, vejcem, šunkou a dalšími variantami. Nejlepší na tom je, že vaflovače nerozlišují mezi sladkými a slanými vaflemi, takže vás to nebude omezovat.

Tolik k našemu příspěvku o tom, jak začít ziskově podnikat s vaflemi. Nyní můžete zahájit kroky k uskutečnění tohoto oblíbeného modelu stravování. A nezapomeňte, že v našem internetovém obchodě najdete ty správné jednorázové potřeby pro vaše podnikání. Podívejte se!

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.