fbpx

Zelené nakupování: proč ho potřebujeme?

Náš způsob života nás vede na cestu, která je pro lidský druh velmi nebezpečná, zejména pokud jde o šíření odpadu, který ovlivňuje přírodu.

Tento bezstarostný životní styl bez ohledu na následky má velký dopad na planetu. To nás vede k tomu, abychom jednali a snížili škody. Jedním z těchto řešení je ekologické nakupování.

Zelené nakupování neznamená pouze nákup výrobků 100% přírodního původu, ale také přijetí udržitelných opatření v procesu nákupu a skladování každého výrobku.

Pro péči o planetu, na které žijeme, je důležité snížit úroveň znečištění. To je možné díky provádění drobných opatření, která budou mít v budoucnu význam, zejména pokud je bude uplatňovat více lidí.

Přečtěte si několik tipů, jak je provést při zeleném nakupování, a ideální místa, kde je můžete provést bez větší námahy.

Nejlepší místa pro zelené nakupování

Mejores lugares para realizar compras ecológicas

Bez ohledu na to, v jakém městě nebo provincii se nacházíte, existuje mnoho možností, jak nakoupit produkty, které potřebujete nebo chcete, a přitom nezanechat negativní dopad na životní prostředí.

Ve městech se běžně setkáte s trhy, obchody s potravinami nebo zdravou výživou, kde se prodávají 100% přírodní produkty bez chemie. Ve městech se nacházejí obchody s biopotravinami a supermarkety a také některé vyhlášené trhy.

Pokud v žádném obchodě tento typ zásob neprodávají, v supermarketech a obchodech jsou k dispozici výrobky, které mají ekoznačku označující, že byly získány přírodní cestou.

Tyto výrobky zpravidla nepoužívají chemické látky, které přispívají ke znečištění.

Nakupovat můžete také přímo od zemědělců nebo rybářů. Je to ideální způsob, jak získat čerstvé a kvalitní výrobky za velmi výhodné ceny.

Výrobky šetrné k životnímu prostředí

Productos que cumplen con el medio ambiente

Obchody s biopotravinami se od těch tradičních příliš neliší , ale je tu zásadní rozdíl, který vše mění. Nabízejí 100% přírodní produkty, které jsou opatřeny pečetí BIO, která to potvrzuje.

Při nákupu těchto výrobků doporučujeme zohlednit váš životní styl, stravu, chutě a případné alergie na některé potraviny.

Nicméně, abychom vám pomohli, uvádíme několik typů zdravých potravin, které byste měli zahrnout do svého nákupu biopotravin.

Semena

Semínka nejsou v lidském jídelníčku příliš častá, ale jsou bohatá na živiny, vitaminy, minerály, antioxidanty a vlákninu.

Jsou to ingredience, které dodají jídlu jinou chuť, zejména salátům nebo dušeným pokrmům.

Můžete si vybrat ze slunečnicových semínek, chia, lněných semínek, ovsa, otrub nebo sezamu.

Zelenina

Patří k nejčastěji nakupovaným potravinám při ekologickém nakupování. Obecně jsou čerstvější, barevnější a mají intenzivnější chuť.

Jsou spolehlivou potravinou, protože nejsou průmyslově zpracovávány ani nebyly během růstu a sklizně chemicky ošetřovány.

Ideální je konzumovat sezónní potraviny a potraviny z domácí produkce, které přispívají k růstu ekonomiky.

Obiloviny a luštěniny

Obiloviny a luštěniny dodávají lidem bílkoviny, aminokyseliny, minerály a vitamíny.

Oba produkty, pokud jsou konzumovány v rámci hlavního denního jídla, zcela uspokojí výživové potřeby člověka.

Obsahují sacharidy a tuky, které potřebujeme k životu.

Ostatní potraviny

Kromě hlavních složek pokrmu je nutné přidat koření, které pokrm okoření a dodá mu jinou chuť.

Mezi koření, které pokrmům dodává život, patří kurkuma, kmín, hořčice, zázvor, sója nebo wasabi.

Pokud si tyto produkty koupíte ekologicky, bez použití chemikálií při jejich výrobě, získáte intenzivnější chutě a vůně ideální pro vaše jídla.

Udělejte si průzkum různých druhů koření a odvažte se je použít v některých receptech , abyste zjistili, jaké chutě jídlu dodávají a které jsou vaše oblíbené.

Sedm tipů pro lepší ekologický nákup

Siete consejos para realizar una mejor compra ecológica

Velké změny se skládají z malých akcí. Tato zásada platí i pro životní prostředí.

Kromě spotřeby výrobků, jejichž výrobní proces byl šetrný k planetě, je nesmírně důležité přepravovat a skladovat je způsobem, který nevytváří odpad, jenž by skončil v jakémkoli ekosystému.

Zanecháme vám proto několik tipů pro vaše ekologické nakupování, abyste mohli zodpovědně spotřebovávat.

Používejte látkové tašky na nákupy

Když nakupujete v obchodě, ukládáte si zakoupené výrobky do plastových sáčků, abyste si je mohli odnést domů, a neberete v úvahu nebezpečí, které toto jednání způsobuje životnímu prostředí.

Řetězce supermarketů již více než rok přijímají rozhodnutí zpoplatnit každou plastovou tašku, kterou si lidé koupí. Cílem opatření je podpořit používání opakovaně použitelných tašek.

Mnoho lidí se v této situaci rozhodlo pro nákup látkových tašek. Jednoduchý, úsporný a ekologický způsob, který neovlivní vaše běžné nakupování.

Pokud se na látkový sáček vylije nějaká látka, můžete jej vyprat a po zaschnutí znovu použít.

Nakupujte produkty ve velkém

Většina výrobků v supermarketech je balena do materiálů, které po spotřebování končí v koši. V mnoha případech se jedná o zbytečné obaly.

Abyste se vyhnuli vzniku dalšího odpadu z těchto obalů, můžete si obaly vzít do velkoobchodů a nakoupit množství, které potřebujete k vaření.

Zvolte domácí výrobu

Výrobky vyrobené nebo vypěstované v tuzemsku jsou spolehlivou volbou pro vaši ekonomiku a místní hospodářství. Navíc mají obecně nízký dopad na životní prostředí a snižují náklady spojené s přepravou a dopravou.

Jedná se o produkty, které jsou v souladu s evropskými a španělskými zákony, které zakazují používání pesticidů, herbicidů a geneticky modifikovaných semen v potravinářských plodinách.

Jezte potraviny v sezóně

Sezónní produkty rostou snadno, protože jsou vysazeny v období, které je pro jejich vývoj ideální.

Pokud jsou semena zaseta za nevhodných povětrnostních podmínek, plodiny nerostou nebo vyžadují nadměrné použití umělé energie k simulaci počasí a vývoji plodů.

Kromě toho jsou sezónní produkty ekonomicky výhodné, protože je k dispozici velká nabídka výrobců.

Využijte nabídky

Zajděte do supermarketu nebo do obchodů, které navštěvujete, a podívejte se na nabídky potravin.

Obecně se v akcích 3×2 nebo 2×1 prodávají produkty, kterým zbývá několik dní do konce platnosti.

Nákupem těchto potravin ušetříte peníze, které můžete použít při jiných nákupech, a snížíte množství odpadu v supermarketu, jehož vyhození má negativní dopady na životní prostředí.

Na krátké vzdálenosti se vyhýbejte vozidlům s benzinovým motorem

Pokud se v blízkosti vašeho bydliště nachází supermarket nebo obchody, kde můžete nakupovat ekologicky, nepoužívejte k cestě do supermarketu a zpět auto.

Pro tyto typy aktivit je lepší jezdit na kole nebo elektromobilem, který nevypouští oxid uhličitý.

Další možností, pro kterou nebudete muset nic kupovat, je procházka. Budete moci nakupovat, snížit svou ekologickou zátěž a trochu si zacvičit.

Recyklujte

Ideální je mít doma několik košů na třídění materiálů z obalů nebo nádob na potraviny, které kupujete.

Až přijde čas na vyprázdnění košů, stačí odpad vyhodit podle barvy recyklačního koše odpovídající danému materiálu.

Odpad se tak bude předávat do třídíren, kde se mu vrátí život tím, že se z něj vyrobí nové výrobky.

Monouso a ekologické nakupování

Monouso y las compras ecológicas

Pravděpodobně neznáte některé produkty, které můžete přidat na svůj zelený nákupní seznam a které vám mohou pomoci v kuchyni.

Zveme vás, abyste navštívili Monouso a objevili možnosti ekologických výrobků, které máme a které můžete bez velkého úsilí a malých investic začlenit do svého života.

V našich kategoriích výrobků najdete biologicky rozložitelné talíře, ekologické sklenice a ekologické příbory vyrobené z materiálů, které nepoškozují životní prostředí.

Najdete zde také produkty, jako jsou papírová brčka nebo recyklované ubrousky, vysoce kvalitní výrobky, bezkonkurenční cenu a nízký dopad na přírodu.

Neváhejte a najděte si ty nejkrásnější ekologické výrobky, které můžete zakomponovat do své kuchyně.

Zanechat odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

ZÁKLADNÍ INFORMACE O OCHRANĚ ÚDAJŮ

Účel: Gestionar las solicitudes realizadas a través del sitio web, enviar comunicaciones comerciales y, en su caso, compras en línea.

Práva: Acceso a, Corrección, cancelación, oposición y otros derechos como se explica en la “Información adicional”.

Příjemci: Los datos sólo se transmiten a los proveedores que tienen una relación contractual con Monouso.

Legitimace: Consentimiento del interesado.

Zodpovědný: Envalia Group, S.L.

Další informace: You can find additional information on data protection in our privacy policy

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.